hledat

Stieve Wonder a Busta Rhymes natočia video pre nevidiacich

Sdílej

Stevie Wonder a Busta Rhymes sa rozhodli spolu natočit video pre nevidiacich, ide o vizualizáciu singlu Stieve Wondera „So what the fuss“. Video má byť pomocu meniacich sa obrazových snímok rozoznateľné pre nevidiacich, navyše bude doplnené komentármi Busta Rhymesa o okolí a činnostiach, ktoré vykonávaju aktéri na videu. Uvedený videoklip bude možné sledovať na televíznych príjmačoch vybavených funkciou SAP (Second Audio Program).

Stevie Wonder je tak prvým hudobníkom, ktorý umožní slabozrakým resp. nevidiacim audiovizuálny zážitok z jeho hudby. Singel „So what the fuss“ nájdete na prichádzajucom albume Stieve Wondera „A time to love“.

Novinka z 1. 4. 2005 (Os10)
Busta Rhymes a Dr. Dre ve studiu
Už tomu bude skoro čtrnáct měsíců, co se bývalá ikona Leaders Of The New School a současná hip hopová star Busta Rhymes, upsala Dreově labelu Aftermath Records. S radostí v srdci Vám nyní oznamuji, že jeho sedmé řadové album nazvané „The Big Bang“ uzře povrch zemský již 12. července letošního roku. Podle AftermathMusic.Com je právě v těchto dnech Busta s Dr. Drem ve studiu a společně makají na závěrečných úpravách LP, jehož bude dělit od zatím posledního „It Ain´t Safe No More“ tři roky. Jméno pilotního singlu zatím ještě známo není.

Je zajímavé, že leader Flipmode Squad, který pochází z brooklynské čtvrti East Flatbush, také současně plní úlohu „executive producera“ na Raekwonově připravovaném albu „Only Built 4 Cuban Linx Part Two“, jehož původní klasiku z roku 1995 považuje za jedno z nejlepších alb hip hopové historie.

Novinka z 29. 7. 2004 (Os10)
Busta Rhymes v Evropě nejen na Splashi
O účasti Busty Rhymese na Splashi se již samozřejmě dlouhou dobu ví, ovšem tohle vystoupení nebude zdaleka jediné, které na své cestě po Evropě brooklynský rodák navštíví. Bývalý člen dávno rozpadlých Leaders Of the New School a dnes úspěšný sólo rappa s několika alby na kontě, jenž se mimochodem nedávno upsal Dr. Dreově labelu Aftermath, se totiž kromě Německa podívá i do Skotska, Švýcarska a Maďarska. Jen dodám, že kromě poslední zmíněné země se můžou fandové těšit i na queenské „vrahy“ Mobb Deep, jedoucí s Bustou společnou tour. Takže kdyby vám náhodou nevyhovoval termín Splashe, víte kde ho najít:)

Nyní už tedy ke konkrétním datům…

29. července – Glasgow, Scotland – The Academy
30. července – Luzerne, Switzerland – Festhalle Allemande
31. července – Chemnitz, Germany – Splash Festival
5. srpna – Budapest Fest

Novinka z 11. 10. 2003 (Krysa)
Busta Rhymes odjel ze soudu v dobré náladě
Za napadení stanul Busta Rhymes před okresním soudem ve státě Massachusetts, USA. Na koncertě, zajetém jen tak bez přípravy v prosinci minulého roku, údajně zaútočil pěstmi na jednadvacetiletou fanynku, která k němu prý během vystoupení natahovala ruku a párkrát na něj sáhla. Podle policejní zprávy po několikátém dotyku nežnou bytost chytil, narazil jí hlavu o stůl a seřval výhružkou „Sáhni na mě ještě jednou a zabiju tě!“ Nejspíš věděl, proč dal svému poslednímu albu název „Už nejsem bezpečný„..oo:)

Protože pravej amík se rád soudí, rozhodla se vylekaná Celine Giguerre podat na Bustu žalobu navzdory faktu, že policie rapperovi nesdělila žádné obvinění. On sám označil žalobu za nesmyslnou s tím, že čin je vymyšlený a nic takového se nestalo. Na předvolání odpověděl tím, že u soudu obvinil žalující stranu z ublížení na zdraví. Další nesouvisející obvinění byla podána samotným soudcem 22. ledna.

19. září opustil Busta Rhymes soudní síň s úsměvem na rtech a bezstarostným výrazem. V průběhu žaloby měnila fanynka výpověď a po projednávání přiznala, že vše dělala proto, aby se mohla s Bustou ještě setkat. V rozhovoru pro tiskovou agenturu rapper řekl: „Prostě jsem byl pro tu roštěnku moc sexy. Jenom mě chtěla znovu vidět.“ Před budovou soudu ještě rozdal pár autogramů a odjel.

více info: Busta Rhymes

NOVINKA z 5.3.2003 (LayDee)
Bustova vražda nebo výstraha Violatoru?!
Busta Rhymes hraje drogového dealera v akčním snímku “Narc“, který za velkou louží již nějakou tu chvilku běží a u nás se s ním potkáme asi jen na videu. Taky si koupil novou káru. Možná mu ji někdo záviděl a nepřál, možná jej někdo opravdu nemá rád nebo se mu nelíbil jeho herecký výkon, každopádně přibližně před dvěma týdnu mu kdosi do toho auta nasázel šest kulek. O překot rýmujícímu rapperovi se nic nestalo.

Neví se, zda šlo o pokus o vraždu. Stejně tak není jisté, zda má událost spojitost se střelbou v kancelářích Violatoru, o které jsem vás již dříve informoval. Vyšetřovatelé se zabývají i další možností. Incident se prý může vztahovat k Jam Master Jayově smrti. Jeho blízkým přítelem byl 50 Cent, který stejně jako Busta patří právě k Violator labelu.

info: Y2HipHop a All Hip Hop

Diskutuj na Bbarak.cz