hledat

Tags:

Stále to smrdí Pragovinou, před tím neutečeme, ani kdybychom chtěli. Jsme to my o 3 roky a spoustu mejdanů později, představuje šestou řadovku Kato

Sdílej
RUKAHORE_SHOP_BANNER

Všem dobře známá značka Prago Union rozčísne podzim svým šestým studiovým albem „Perpetuum Promile“, které se přetaví v realitu v samotném závěru října.

Jsou tomu již tři roky od posledního (pátého) studiového alba Prago, tedy formace kolem pražského rýmujícího floutka jménem Kato.

Album „Smrt Žije“ zaznamenalo nadšené ohlasy, když jako vůbec první česká rapová deska vystoupalo až do čela žebříčku nejprodávanějších nahrávek a držela se tam celých pět týdnů.

Následovala nominace na cenu Apollo i žánrového Anděla, ale hlavně další dvě nominace v hlavních kategoriích, což se opět pro rapovou kapelu stalo na Andělech vůbec poprvé.

Kapela od té doby objížděla Českou i Slovenskou republiku se svou koncertní šou, při které dozrála i její konečná sestava, ve které se všichni cítí doma.

Poté, co za rodinnými povinnostmi odešel Katův dlouholetý parťák DJ Maro, našel Kato oporu v rodákovi z Českých Budějovic Dji Ramelovi a obsazení se ustálilo i v živé sekci, kterou teď tvoří Ondřej Hauser (basa), Oliver Lipenský (bicí), Tony Dlapa (kytara) a Jen Hovorka (klávesy).

(Foto: Lukáš Wageneter)

Což zní jako ideální čas na album číslo 6 a přesně k tomu se také schyluje. Kato byl od začátku roku zavřený v maringotce, kam přemístil své studio Strojovna a zužitkovával materiál nashromážděný od poslední řadové nahrávky.

Výsledkem je nová kolekce písní, jejíž vydání je naplánováno na druhou polovinu října opět na vlastní značce Strojovna ve spolupráci s českým zastoupením Warner Music.

„Věřím, že se podařilo posunout naši hudbu zase někam dál, nebo alespoň jinam,“ směje se tuplovaný otec a čerstvý čtyřicátník Kato.

„Myslím, že to stále smrdí Pragovinou, ale před tím neutečeme, ani kdybychom chtěli. Jsme to my o tři roky a spoustu mejdanů později,“ doplnil zakládající člen Chaozzu.

To částečně vrhá světlo na název nového alba, jehož vnitřní příběh navazuje přesně tam, kde nás zanechalo „Smrt Žije“.

To, kam nás Deph a spol. zavedou tentokrát, se dozvíme i 1. listopadu na release party v Never Enough a hlavně 6. listopadu na křtu v Lucerně Music Baru.

RUKAHORE_SHOP_BANNER
Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1