hledat

Speechwerks, těm to pořád mluví!

Sdílej

Chicago dává dál. Undergroundová scéna tam vře jak tření rybích hřbetů za úplňku. Skoro před rokem jsem popisoval, kdo všechno se nám ukazuje v nejlepším světle – jedním z jmenovaných bylo i duo Ries & Mars, známé pod jménem Speechwerks.

Po úspěšném debutu „The Journey“ z 2002, tři singly a bonusovém EP, jsou tu gangsteři s další deskou, EPčkem s pěti novými tracky, které nazvou „A Step Up“. Nové věci ještě doplní remix hitu „We Know“ od DJe Presta. Vyjít by mělo do čtrnácti dnů, předpokládám, že na jejich osobní firmičce Illfold / Writer’s Block.

Stránky kapely

NOVINKA z 22.2.03 (K-Hill)
Kdože Speechwerks jsou?
Poslední měsíce patří, i přes mou prvotní skepsi, městu Chicagu. Vždycky se říkalo Common, ale dnes toto město s několika labely a interprety jako J.U.I.C.E., Qwell, Infinito, Offwhyte, Qwazaar, Earatik Statik a producentů jako především parta Molemen a konečně i ryze Chicagské dravé kompilaci „The Chicago Project“, to je nová destrukční vlna, která zaplavuje svět atypickým nabuzeným stylem a určitě se její vliv v nejbližších měsících, stejně tak jako se to třeba dařilo Bostonu či Filadelfii, ukáže po celém světě. Proto jím u nás nebudeme ubíhat. Mám tu další kočky z Chicaga – partu Speechwerks.

Tohle kruté duo, jak nám už název partičky dokazuje, vyrábí takové řeči, kterým říkáme „to je rep, voe„. Dvojka Ries & Mars produkuje rizí styl organického hopu, který by se snad dal označit za jakousi čtvrtou vlnu ve vývoji hiphopové muziky. Dlouho a oprávněně se očekávalo jejich album „The Journey“, které nakonec vyšlo na jejich vydavatelství Illfold / Writer’s Block. Album je vyvážené jak symetrické prsa – tracky plynou kvalitou jeden za druhým a slabé nudné místo je tu vzácné jako hřib na fotbalovém hřišti. Proto není divu, Speechwerks vydávají tracky z alba na singlech a dokonce i plánovaném EP. Jejich náklad není velký, i přestože poptávka je neskutečná.

Nejdříve nás potkali dva singly „Puttin Werk“ a „No Turning Back“, teď je tu třetí – „Krushing Krizzle“ (featuring Casual) b/w „We-Da-Yaso“ (featuring Nu-Ras), doplněné ještě peckou „Part Time Spittaz“ (featuring Juice). Všechny pecky mají více než ostré featuringy – Casual je legenda z Hieroglyphics, J.U.I.C.E. známe z Vadimova alba a je znám svými masáckými freestyly, Nu-Ras je další nová rapová naděje Chicagské scény. Všechny tři pecky jsou na albu „The Journey“ a měli by se objevit i na vinylovém EP, které vyjde tak jako vše na stejném labelu Illfold / Writer’s Block. EP bude však na rozdíl od třetího singlu bohatší ještě o dvě pecky „Hey Ladies“ a „Awake to Float“.

Tracklist EP:
[01] We-Da-Yaso (featuring Nu-Ras)
[02] Krushing Krizzle (featuring Casual)
[03] Part Time Spittaz (featuring Juice)
[04] Hey Ladies
[05] Awake To Float

Diskutuj na Bbarak.cz