hledat

Tags:

Smutné zjištění: GZA v Praze nepředvedl show hodnou jeho velkého jména

Sdílej

Dubnový Liquid Swords Boombox, na kterém zakládajícímu členovi Wu-Tang Clanu Geniusovi předskakoval Da Flyy Hooligan a Waterteam, je za námi a nutno říci, že…o dechberoucím či dokonce životním zážitku mluvit nelze.

Futurum sice bylo zaplněné, nicméně samotný GZA, jenž měl s sebou 9th Prince z Killarmy, působil unaveným dojmem, místy jako by byl až paralyzován, s tím, že během celého koncertu mohl díky svým úsporným pohybům (šachista se nezapře) spálit maximálně 50 kalorií a nachodit 3,6 metru.

Nejstarší člen slavného kolektivu samozřejmě na pódiích neřádí jako třeba Meth a imagu buduje na základě rozvážné síly, o čemž nás přesvědčil již na svém prvním pražském vystoupení v Edenu před třinácti lety, nicméně to vážně žádná oslava žánru nebyla.

Nějakého konceptu v sestlistu jsme si nevšimli a aby se vše muselo zachraňovat skladbami a slokami jeho kolegů ve zbrani, to je vzhledem k jeho diskografii a hudebnímu katalogu až neuctivé.

I s přítomným Paulie Garandem jsme se shodli, že tomu něco chybělo. “Občas lepší uchovat ty dojmy z puberty a MTV klipů, než to vidět v tomhle stádiu,” podělil se o své dojmy člen Ty Nikdy.

Nebylo to hodno tak velkého jména a ačkoliv bylo vděčné publikum řádně slyšet i vidět, nejsme si jisti, zda jde o správnou cestu, protože mu zřejmě stačí málo. Samotný interpret si pak může na základě reakcí a přijetí říci, že to vlastně stačí a ačkoliv jsme velkými fanoušky WTC opravdu dlouho, příští Garyho návštěvu už můžeme s klidným srdcem vynechat.

 

Autorkou momentek je Věra Svoboda.

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1

Diskutuj na Bbarak.cz