hledat

Tags:

Slipo: V trendu cítím plytké texty. Nemám moc rád double time a ani já sám jsem ho nikdy nedělal

Sdílej

Doba jde neúprosně kupředu a z některých dřívějších lídrů jsou dnes již pouzí pozorovatelé. Jedním z nich je i Slipo, velká osobnost slovenského rapu. Člen legendárních formací Názov Stavby a L.U.Z.A. je již tak trochu na hudebním odpočinku, přestože kvalitním spoluprácím se rozhodně nevyhýbá. Narazili jsme na něj na sedmém ročníku festivalu Hip Hop Žije, když pozoroval show svého dlouholetého parťáka Čistychova a jsme rádi, že se menší zpovědi nebránil.

Pravidelně tě tu rok co rok potkávám mezi lidmi ve VIP, v posledních letech už se ale aktivně na pódiu nezapojuješ. Nemrzí tě třeba to, že nejsi tam, kde Čistychov, dnes už Čis T?

Ani mě to nemrzí. Když nevydáváš, tak na těch pódiích být nemůžeš. Žiju si život, jaký si žiju a někdy už mám takový ten pocit, že už jsem toho udělal dost pro slovenský rap. Dnes už to beru tak trochu jako hobby. Když mě něco opravdu dokáže zaujmout, tak se nebráním oslovení a tu spolupráci dám, ale aktivní již dnes nejsem.

Všechno to vlastně skončilo tak nějak tvým jediným sólem, na které se poměrně dlouho čekalo. Poté se ještě ozvala zvonu L.U.Z.A. Dokázal by tě třeba ten týmový duch nakopnout a motivovat do další práce?

Když mě někdo nakopne, tak je to lepší. (smích) Já potřebuju do všeho dokopat, protože jsem hrozně línej. To se musím přiznat, ale lidi kolem mě to ví.

Letos jsi na festivalu HH Žije pouze jako divák. Jak to vnímáš z pohledu rappera a jak tě zaujala zdejší atmosféra s ohledem třeba na festival Hip Hop Kemp?

Dneska jsem tu, máš pravdu, jako pozorovatel. Přišel jsem se podívat a zatím to vypadá v pohodě. S Hip Hop Kempem to nemohu příliš porovnávat, neboť jsem tam byl naposledy, když jsem tam hrál ještě s Názov Stavby. A to podle mě bylo tak před 150 lety. (smích) Já na koncerty moc nechodím, raději si pustím doma hudbu a k tomu si dám dobré víno nebo whisky. Moc lidí na jednom místě mi nedělá dobře.

A je tvá tvář stále ještě v podvědomí? Oslovují tě lidi s žádostí o fotku či chtějí pokecat o starých časech?

Určitě ne jako kdysi, ale ještě ano. Občas třeba když jdu nakupovat, tak mě někdo osloví. Určitě jsem to nikdy nebral jako obtěžování, ale také mi to není nikterak příjemné. Jsem prostě člověk, který má rád svoje soukromí…

Neodlučitelně patříš k historii slovenského rapu, která tu pomohla stavět základy. Jak nahlížíš dnes na ten vývoj žánru jako takový? Sleduješ dnes nová jména a zaujalo tě nějaké?

Musím se přiznat, že slovenský a český hip-hop nesleduju, proto se k tomu nemohu dobře vyjádřit. Já si sem tam poslechnu něco z Ameriky raději. Jedu si tam lidi třeba jako Roc Marciano. Nemám moc rád double time a ani já sám jsem ho nikdy nedělal. Samozřejmě si občas něco trendového pustím, ale ty texty se mi zdají plytké. Vím ale, že tu máme na Slovensku hodně mladých kluků, přestože jsem tu naší scénu nikdy moc neposlouchal. Máme tu ale dost talentů a já jim držím palce.

A s lidmi z Petržalky, se kterými jsi dřív dělal, stále v kontaktu jsi? Napadají mě lidi z Názov Stavby nebo Druhé Strany. Někteří jsou stále ještě aktivní a vydávají nové materiály…

Tak Hajtkovič stále hraje jako DJ, dnes tu má svůj party set. Věnuje se hraní a také si teď zařizuje dům. S Miky Morou jsem v kontaktu. Vím, že tam jsou nějaké problémy s Denisem, ale já to neřeším. S oběma si normálně zavolám a pokecáme. U Denise to možná ani nevíš, ale on byl mým spolužákem na střední. Nezajímají mě jejich vzájemné spory, pro mě to sou oba dobří kluci a mám je rád. DNA si šel vždy svou cestou, což se mi líbí, proto mu fandím. Vždycky chtěl dělat muziku, a tak k tomu i přistupuje. Když do toho dává člověk srdce, tak proč ne?

RUKAHORE_SHOP_BANNER
Tagy:
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012 se slabostí pro rap ze všech koutů Evropy

  • 1

Diskutuj na Bbarak.cz