hledat

Tags:

S hiphopovým programem Metronome Prague pomáhal Risto. Na místě zahrají Flohio, Redzed, Maniak a Dj Wich, Annet X nebo NobodyListen

Sdílej

Kulturní festival Metronome Prague, který se uskuteční 23. – 26. června na Výstavišti, se v aktuálním ročníku rozhodl otevřít hip hopu, tedy žánru, který se v Česku definitivně etabloval v hudebním mainstreamu a mezi nejmladší generací nyní neexistuje populárnější hudební styl.

V rámci sobotního programu na MOON stage se tak představí například jedno z nejznámějších jmen na současné britské rapové scéně, umělkyně Flohio, kterou respektovaný Guardian nazval „nejzásadnějším novým hlasem britského rapu“ a BBC ji zařadila na seznam Sound of 2019.

Přímo před ní pak vystoupí Redzed, jehož skladby si na Spotify každý měsíc poslechne něco přes milion a čtvrt fanoušků z celého světa. Chybět nebudou ani NobodyListen, Maniak a DJ Wich nebo Hellwana. Nejdražší vstupenky jsou téměř vyprodané, standardní třídenní i jednodenní vstupenky jsou stále v prodeji.

Dramaturgové Metronome Prague připravovali hiphopový program s Ristem Sokolovskim, jenž je s českým hip hopem spjat už od 80. let a spolupracuje s předními jmény scény jako jsou James Cole nebo Supercrooo.

„Návštěvníkům festivalu bych určíte doporučil show uznávaného producenta a pořadatele proslulé party Addict NobodyListen, další český objev Anet X, která fúzuje hip hop se soulem, nebo Maniaka a DJ Wiche, kteří vydali společné album „Černej kůň,“ vyjmenovává producent festivalu David Gaydečka.

„Jsem rád, že Metronome akcentuje to, že se rap dostal do popředí, a už letos mu dává velký prostor v rámci sobotního programu. Domnívám se, že v této oblasti je do budoucna velký potenciál,“ dodává Risto Sokolovski, který na festivalu sám vystoupí v sobotu po Underworld společně s Dj Trávou a projektem Lazy Lizard v Křižíkově pavilonu.

 

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1