hledat

Tags:

“Runnin” či “Drop” obsahující LP “Labcabincalifornia” od The Pharcyde slaví 25 let a Dj Spinna to zohlednil mixtapem…

Sdílej

Ne každé nefungující party z devadesátek je škoda, protože mnohé z nich měly jen štěstí na místo a dobu a pak už klidně dvě dekády nic kloudného nenabídly.

V případě kalifornského tělesa The Pharcyde se však doufám shodneme, že bychom se comebacku nebránili a to i v současné prořídlé sestavě…

Ale zpět k věci. Jejich druhé řadové album “Labcabincalifornia” nedávno oslavilo přesně čtvrtstoletí (vyšlo 14. listopadu 1995), což si zaslouží zvýšenou pozornost.

Skupina tehdy ukázala světu J Dillu, jenž na nahrávce produkoval snad šest skladeb včetně klasiky “Runnin”, jež koluje v přehrávačích dodnes a přítomen byl například i Diamond D.

Netřeba nijak zvlášť vypichovat také jejich úspěšnou spolupráci s režisérem Spike Jonzem, ze které vzešel jeden z nejinovativnějších počinů své doby, a sice videoklip “Drop”.

Na oslavu výročí nabízí Dj Spinna z Polyrhythm Addicts a Jigmastas speciální mixtape, na němž má své místo i nevydaný flák “Nasty Habits” s tandemem Ralph Tresvant & Bobby Brown.

Aby byl výsledek ještě pestřejší, pár producentů bylo požádáno, aby z pětašedesát minut trvající desky přidalo svůj remixový pohled na několik písní a více slov už by bylo zbytečných…

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1