hledat

Tags: ,

Rozhovory Walkie Talkie jsou studnicí historek nejen z yardu. Návštěvu už mají za sebou Ash721, Pufaz či Vladimír Strejček

Sdílej

Každej, kdo se pohybuje aspoň trochu kolem pražské graffiti scény, zná shop Molotow Praha , kterej vede Alien4. Před nějakým časem Bobby avízoval jeden z prvních dílů rozhovorů s názvem Walkie Talkie, kde šéf pražského Molotow shopu vyzpovídal Pufaze nebo Ashe 721.

Za posledních pár měsíců na  podcastovém kanálu holešovického doupěte objevilo pár dalších zajímavých rozmluv. (obsáhlou fotogalerii ke každému podcastu najdeš na facebookovém profilu). Nejnovějším přírůstkem je ta s výtvarníkem Janem Lamrem, zkouknout byste měli i vyprávění zakladatele DRAWtec Vladimíra Strejčka, který se rozpovídal začátcích graffiti a street artu v devadesátkách nebo postavení ilustrátorů v dnešních dnech.

Všudybyl Vetřelec neopomíná ani slovenské bratry, což dokazuje i návštěva bratislavského párty matadora Scuottieho Okiho, kde kluci nemohli vynechat legendární graffiti web Reserve07.sk, tvorbu videoklipů a nechybí ani varování před užíváním drog, což je téma v této relaci vcelku vděčné…

Walkie Talkie je vůbec skvělým vhledem na česko-slovenskou graffiti scénu a občas se dozvíte i neskutečné historky a mladším ročníkům dává přičichnout do atmosféry 90.let a dob, kdy jediným obchodem s dózama byl Modrý Samet a sehnat víc odstínů barev byla čistá utopie.

Za mě je asi nejzábavnější dvoudílný rozhovor s již zmíněným Ashem 721, který si prošel lecčím a nemá problém o tom na rovinu mluvit. Každopádně se dozvíš, jak Jarda potkal v hotelu Ice-Tho nebo jeho storky z komunální politiky. Takže doporučuju, historky jsou to určitě hodnotný…:)

Tagy: