hledat

Tags:

Rodina německých „Corleonů“ se rozrůstá a přináší horké novinky. Co je nového v táboře 187 Strassenbande?

Sdílej

Početná smečka z Hamburku známá jako 187 Strassenbande je vděčné téma nejen na žánrových webech u našich západních sousedů, ale některé součástky se dostaly až na titulní stránky známých deníků jako například listu Bild. Příběhy německé mafiánské rodiny „Corleonů“ opravdu nevymyslíš a už nyní by to vystačilo na několik scénářů. Co se aktuálně v táboře této party děje nového?

187 Strassenbande je v podvědomí veřejnosti známo díky rapujícím jménům Bonez MC, Gzuz, Sa4, Maxwell a LX. Pokud bychom se zaobírali novinkami posledních dnů a týdnů, tak Gzuz aktuálně tráví čas ve vězení, LX má venku čerstvé sólo „Clouds“ a dalším releasem z této stáje má být třetí pokračování titulu „High & Hungrig“ od Bonez MC a Gzuz, které na prodejní pulty zamíří na startu května.

Sledující YouTube kanál CrhymeTV taktéž zmerčili více jak hodinu dlouhý dokument „Komm, wir schreiben Geschichte“ odkazující na loňské album „Palmen aus Plastik“ od RAF Camory a Bonez MC. A ačkoliv dostat se do kmenového jádra 187 Strassenbande a stát se jeho členem je prakticky nemožné, rodina 187 zahrnuje mnohem více jmen a v poslední době se celkem rozrůstá.

V minulosti bylo možné tak ve spojitosti s tímto klanem registrovat třeba jména AchtVier, Hasuna či Mosh36… 187 je hnutí, které zobrazuje více aspektu hip-hopu a pouliční kultury. Patří sem například producent Jambeats, writter Frost či dvorní tatér Track.

Neexistuje žádný proces náboru, hledání nových členů či schvalování žádostí. „Nemůžete se oficiálně připojit ke skupině, ale můžete se stát součástí rodiny,“ rád vysvětluje Bonez MC. A tak se objevují ve spojitosti s touto značkou i další jména, která s jádrem úzce spolupracují. Je to například zmiňovaný RAF Camora, ale i Gallo Nero, THC, Ghetto Fenomén a čerstvě také pětadvacetiletý talent Dardan.

Zajímavostí je určitě již jen holý fakt, že Dardan není z Hamburku. Rapper ze Stuttgartu odjel jako předskokan tour „Palmen aus Plastik 3. Během těchto cest vzniklo mezi ním a Bonez MC přátelství, které mu otevřelo dveře. Nyní Dardan projevuje svou loajalitu nejen tím, že se nově označuje jako Dardan187erz.

Většinu těchto tváří spojují osudy skrze unikátní příběhy, které se dají poutavě vyprávět dlouhé hodiny. Například zmiňovaný tatér Track v jednom magazínu o tetování prozradil, jak se stal součástí této rodiny. Jeho studio 187ink je jedno z nejproslulejších v Německu.

„Bylo to už někdy kolem roku 2005/06. Tehdy chodil Bonez malovat s Frostem a byli tam i Gzuz a Carlos. Často jsme se poflakovali ve Schanzenparku, sprejovali, hráli fotbal, poslouchali hubu a chlastali. Pamatuji si, jak mi jednou volal Bonez a hlásil, že Aldi má kameru za 100 eur. Půjčil si tehdy peníze od mámy a koupil si fotoaparát. V kombinaci s mobilem jsme nahráli naše první video. S tetováním to pak bylo stejné. Prostě jsme to udělali a bylo to. Neměli jsme ponětí, jak to chodí, ale chtěli jsme… to bylo to hlavní. Lucky, obchodník z Hamburku, to video viděl a byl z něho nadšenej. U mého dědečka jsme vypálili první CD a prodávali ho v Da Source Hip Hop Store. Lucky nám pak nechal své číslo a začal nám se vším pomáhat. Postupně jsme byli na palubě všichni. Ten systém se roztáčel a začal být větší a větší,“ vzpomíná Track.

Tagy:
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012...

  • 1