hledat

Tags:

Rest oslavil tříleté výročí od svého “Restartu” poměrně kousavě a v refrénu na něj dohlíží Guru z Gang Starr

Sdílej

“Volá mi rap, říká na scéně je moc toyů, prosímtě už pojď domů.”

“Nebudeš mít boží bars, i kdybys šel do kostela,”

“Sranda sledovat ty mladý smrady myslet, že to maj, pustil bych je na stage jenom ať tam po mě zametaj.”

Toť výběr nadprůměrných momentů z Restova nového tracku “Hrot420”, který vyšel v posledních minutách Světového dne marihuany a taky přesně tři roky po vydání jeho posledního řadového alba “Restart”.

Společně s polovinou nově utvořeného A-Teamu na něm spolupracovali také autor beat Sidzej a scratchující tandem Dj Ondrash & Dj Forrest Pine z PlayOF.

V refrénu pak promlouvá nebožtík Guru z Gang Starr, jenž ovlivnil hudební směřování někdejšího prvotřídního freestylera s řadou trofejí a vzácných skalpů jako málokdo.

Závěrečné slovo pak přenecháme tvůrci. “Ráno mi Facebook připomněl, že přesně v tenhle den před třemi lety vyšla moje deska “Restart”. Jsem na tohle fakt dement, takže zapomínám na tyhle věci fakt běžně. Nejdřív jsem si řek, že bych měl už asi fakt začít používat diář, abych na takový momenty byl ready v předstihu a moh něco připravit. A že je škoda, že při tý příležitosti nepošlu ven třeba nějakej track a pár sekund na to jsem si řek – proč to vlastně nepohrotit? Je přece ráno a do půlnoci mám relativně dost času. Výzva! Sáhnul jsem po jedný rozdělaný věci s beatem od Sidzeje a napsal mu, že co kdybych to dodělal, přetočil a pohrotili by jsme aranže a master s Kenny Roughem a nějakou grafiku s Ovarem Maryškem. Kejvnul na to s tim, že miluje takový hroty a už to bylo. Navíc k tomu přivzal i PlayOF na scratche. Vybral jsem záměrně právě tuhle věc, protože včera to bylo přesně 11 let od smrti mýho velikýho vzoru, jehož slova doprovázej tenhle track na refrénu. Keith Elam alias Guru odešel 19.4.2010. Děkuju všem za ochotu, čas, práci a pochopení mojí demence a zároveň i stejnou bezprostřednost a spontánnost, jakou jsem měl ráno já,” uvedl svou novou skladbu dlouholetý člen TNKDLBL.

 

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1