hledat

Reks: Vždy jsem chtěl mít jméno jako KRS-One

Sdílej

Kdo by to byl ještě před pár lety řekl, že si u nás bude moci zajít v pátek na The Beatnuts, v sobotu na Onyx, v úterý na Looptroop Rockers, ve středu na Rekse a ve čtvrtek na Ugly Duckling. Právě s předposledně zmíněným bostonským emceem, který v Roxy zahraje uprostřed týdne společně s Djem Dbefektem, udělal interview Mc Ondra.

Právě jste na tour po Evropě. Který města jste zatím navštívili a kde na vás lidi nejlíp reagovali?

Projíždíme skoro celou Evropu, je to nářez: Německo, Itálie, Švédsko, Norsko, Česká Republika, Dánsko, Švýcarsko, Polsko, Francie a teď poprvé i Řecko! Atmosféra tady v Evropě je fakt divoká a musim říct, že asi nejlepší show jsme dali s DBm právě u vás na Hip Hop Kempu!!

Co si myslíš o současný hip-hopový scéně a jaký jména v poslední době sleduješ?

Hodně cením, že se hip-hop stává víc a víc tvůrčím a pomalu se vrací ke kořenům, kde šlo hlavně o kvalitní texty. Poslední dobou hodně sleduju Big Krita a pořád si ujíždim i na Saigonově posledním albu Greatest Story Never Told.

Jak ses vůbec dostal k rapování? Slyšel jsem, že si začínal u breakdance, proč ta změna?

Jo, začínal sem jako breaker, ale ta kariéra netrvala dlouho. Miluju všechny elementy Hip-hopu, ale tím pravým pro mě byl vždycky mikrofon. Před zrcadlem sem si hrál na svoje oblíbený rappery a snil o tom, jak jednou budu dávat na stagi jako třeba KRS-One nebo Rakim. Progres byl pro mě přirozenej, protože sem vždycky byl středem pozornosti a šířil mezi lidma energii.

Boston byl vždycky známej pro svojí rozjetou undergroundovou scénu. S kým si začínal ty, a kdo tě nejvíc inspiroval?

Miluju Boston a navždy zůstane v mým srdci! Narodil sem se v Lawrence (MA), kousek severně od Bostonu. Sledoval sem kariéry lidí jako Edo. G, Krubsnatcha nebo Scientifik (R.I.P). Nejvíc mě táhla hudba Gangstarr (Guru R.I.P.), ty měli výrazný, dlouho trvající vliv na mojí rapovou kariéru.

Na tvých posledních albech se pravidelně objevuje legendární DJ Premier. Jak ste se poznali?

Potkal sem Prima díky Statik Selektahovi někdy okolo 2007, před vydáním alba Grey Hairs. Tehdy sem se Statikem dostal do Headquaterz (pozn. studio DJ Premiera) a nasál pořádně atmosféru tohohle legendárního místa. Primo nás nechal pustit pár tracků z mýho novýho alba a souhlasil, že mi udělá nějakej beat, do kterýho budu moct zajet. Život někdy dokáže ovlivnit jen jediný okamžik. Tohle byl a navždy bude jeden z těch okamžiků, který ovlivnil ten můj.

A co tvoje nový album? Máš tam nějakej oblíbenej track?

Mám rád celý svoje nový album, ale musím říct, že můj favorit je pecka „Mr. Nobody“. Je to ten nejosobnější song, co sem zatím napsal a instrumentálka od Statistika je prostě fenomenální.

Jméno tvojí nový desky (Rythmatic Eternal King Supreme) je to, co se skrývá pod písmeny tvýho pseudonymu? Jak si ke svýmu rapovýmu jménu vlastně přišel?

Jo, je to tak, moje přezdívka znamená přesně tohle. Vždycky sem chtěl mít jméno jako KRS One, jeden z mejch neoblíbenějších rapperů. To bylo pro mě asi zásadní.

Jaký sou tvoje plány do budoucna? Můžeme se těšit na další spolupráce s lidma jako Premier nebo Termanology?

Hele v budoucnu plánuju dělat se všema! Právě dělám na projektu Sleep When Im Gone s parťákem Soul Theory. Taky mám alba se Statik Selektah, Hazardis Sound, Blaze P a spoustu dalšího na krámech! Stay tuned!

Už podruhý se objevíš v Čechách. Jak se ti tvoje první návštěva líbila?

Bylo to super!!! Máte tu skvělý lidi a bohatou kulturu. Hodně se mi líbilo jen tak chodit po ulicích a obdivovat architekturu i krajinu okolo. Přijde mi, že hodně rapperů na tour vůbec nekouká okolo a nevnímá ty nejrůznější krásný místa. Já si toho naopak plně užívám!

Můžeme čekat podobnou show jako na Hip Hop Kempu?

Čekejte víc energie a lepší práci s publikem! Rozhodně do toho s DB pudeme v Praze na plný pecky!

S DBm jezdíte akorát koncerty nebo spolu makáte i na hudební produkci?

Především je to o přátelství, naše rodiny se navzájem znají. Už sme spolu projeli spoustu zemí a míst a dali koncerty s M.O.P., Termanology a spoustu dalšíma. Co se týká hudby, tak DB je krutej producent, ale víc toho zatím odtajňovat nechceme.

Jaká je jeho role při koncertech? Je tam jen proto, aby ti pod rapem něco hrálo?

DB ztělesňuje duch pravý hip-hopový kultury. Skrečuje, mixuje a improvizuje na stagi, aby dostal lidi do varu! Už sem to ale jednou zmínil – v songu „International feat. El Da Senei“ z mixtapu „In Between the Lines“.

Chceš na závěr něco vzkázat fanouškům?

Sledujte mě na www.twitter.com/therealreks a www.showoffhiphop.com pak taky na www.brickrecords.com Album můžete sehnat přes itunes, amazon.com a ughh.com. Shout Out pro Deer Studio Records! Uvidíme se brzy!

Už jste četli?

Novoty od do Prahy mířícího Rekse & Dbefekta

 

Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1

Diskutuj na Bbarak.cz