hledat

Tags:

Rastamana Ronalda Weedmana už nebaví mělké rapové texty o ničem. S Barb proto upozorňují na domácí násilí

Sdílej

Ronalda Weedmana jsem zaznamenala teprve nedávno, když hrál v pražském Crossu po boku Medial Banana (report najdeš ZDE). Nutno dodat, že jeho rapové vystoupení kombinující prvky klasického hip hopu, reggae a dancehallu pro mě bylo příjemným překvapením. I proto mě potěšilo, když v mailu přistálo info o jeho novince. Track „Pohľady“ šlape celkem slušně a odkazem skladby i klipu je téma domácího násilí, které se stále děje u nás, stejně jako u našich slovenských bratrů, takže je stále důležité na tohle téma upozorňovat. Bonusem pak je, když se zpracováním i obsahem podaří udělat seriózní rap track. Jestli se to slovenské tváři podařilo, musí každý posoudit sám. Za mě to nedopadlo vůbec zle.

Ronald Weedman debutoval na hudební scéně loni s EP, které neslo název „Lucky Chilldren“. Po menší odmlce nyní přináší skladbu rovnou s videoklipem, který podtrhuje důležité téma domácího násilí, ke kterému by společnost neměla být lhostejná. Pohledy obohatila svým nezaměnitelným hlasem na refrénech Barbora „Barb“ Hazuchová. Jedna z nejnáročnějších životních témat je fyzické násilí, souběžné s psychickým. Čím dále, tím více se ukazuje mnoho takových případů, proto i v tracku Pohľady chtěl Ronald nejen upozornit, ale také apelovat na všechny, aby si uvědomili, že neshody se neřeší násilím a je třeba na to trochu jiný pohled na řešení, než sáhnout po této nerozvážnosti a zbytečnosti.Jakékoliv nasilí , speciálně na ženách, je naprosto nepřípustné.

„Je to téma, o kterém je třeba určitě mluvit. Děje se to na běžném pořádku, a to, bohužel, úplně na celém světě. Ženy nejsou a nikdy nebudou méněcennější než muži, i když se stále najdou jedinci, kteří si myslí opak. Kromě toho mě už nebaví poslouchat dokola ty mělké rapové texty o ničem. Řešme právě podobná silná témata, hudba má moc a lidé si to přes ni umí více uvědomit, když se jich to takhle dotkne! Správný muž by měl být v první řadě ženě oporou a ochráncem. Měl by znát slovo kompromis a umět ženu rozesmát či potěšit. A to nejen, když má svátek nebo špatný den. Jsem nesmírně rád, že mám v tomto songu ženu a ještě s takovým hlasem, jaký má Barb. Potřeboval jsem do písničky ženský pohled a zejména trefný refrén, tak jsem ji oslovil a úplně to sedlo tak jak jsem si představoval,“ popisuje skladbu Ronald.

Společný track s Barb vzniklnul v hudební produkci Lukieho Forwarda a klip má na svědomí Adrián Kutný.Tímto trackem však Ronald Weedman nekončí a svým fanouškům posílá další vzkaz. „Lidé se mohou těšit na další track už teď. Já osobně jsem na něj čekal celý život, tedy od té doby, co jsem poznal kapelu Medial Banana a samotného frontmana, velkého dread reggae mistra Pokymana. Byl mým vzorem a další track bude samozřejmě s ním. Bude to pořádný vizuál a obrovské roots reggae. Takže bude pohoda, klídek a tabáček”, uzavírá Ronald Weedman.

Tagy: