hledat

Tags:

První encyklopedie českého rapu míří na pulty. Kdy a kde bude otec Poeta své dítko křtít?

Sdílej

Od Manželů a PSH až po Yzomandiase, nebo Steina27. V knize českej rap se ponoříte do světa českého rapu od jeho začátků, přes první boomy až po mainstreamovou současnost, kdy tuzemští rappeři jsou zároveň nejposlouchanější čeští interpreti vůbec.

Kniha má 512 stran, obsahuje 25 exkluzivních rozhovorů s předními představiteli scény včetně jmen, jako Yzomandias, Hugo Toxxx, Viktor Sheen, Marpo, Cashanova Bulhar nebo Orion. 12.října proběhne v pražské Radosti FX release party pro veřejnost a předpokládat se dá i víc než vyšší koncentrace známých postav české scény. V knize by neměla chybět ani zmínka o Bbaráku, takže následující info nemůžeme vynechat.

Česká rapová scéna existuje více než třicet let a teprve letos se dočkala své první knihy. Novinka s názvem českej rap přináší čtenářům kompletní zmapování historie a současnosti nejpopulárnějšího hudebního žánru formou rozhovorů se zástupci scény, doplněnými o tematické kapitoly a desítky unikátních fotografií.

Poeta tenhle projekt rozjel těsně před pandemickou situací, podařilo se mu vybrat peníze v kampani, jenže pak nastal dvouletej Saigon v podobě omezení témeř všecho,  ceny papíru i služeb vyletěli o několik desítek procent a tak je malý zázrak, že tu dnes o knize českej rap vůbec píšeme.

 

Poeta aka Ladislav Zeman, moderátor a DJ, který se na scéně pohybuje už nějaký pátek rap miluje a vydání knihy věnoval téměř nadlidské úsilí, které bude zakončeno křtem knížky v podobě release párty, která proběhne 12.10. v Radosti FX od 16:00. Zde bude zahájen i prodej „učebnice českého rapu“ a následná párty bude probíhat minimálně do půlnoci, takže stihneš knihu koupit a zároveň si ji nechat podepsat autorem. Pozváni jsou nejen rappeři, kteří mají v knize rozhovor, ale v roli Djs se prostřídají Orion, Kato, Herby, Noir, CzechStrings a další hosté, kteří jsou postupně oznamováni na sociálních sítích

Tagy: