hledat

Tags:

Přijďte se přesvědčit o tom, že Dj Krush odmítá stárnout. Světové turné ho zavane do Prahy již uprostřed týdne

Sdílej

Jak jste si možná všimli, legendární japonský Dj a producent DJ Krush odmítá stárnout a před časem vyrazil na světové turné k třicátému výročí své kariéry, v rámci kterého vystoupí i 12. října 2022 v Lucerna Music Baru, s tím, že mu budou předskakovat Djové Friky a Josef Sedloň.

Ke svému 30. výročí Krush říká: „Asi před 35 lety jsem začal vystupovat jako DJ v ulicích Tokia se skupinou breakdancerů. Potkal jsem tam Keitha Haringa a ten mi řekl: „Pokračuj v tom, co děláš!“ Když se ohlédnu za uplynulými 30 lety, stalo se toho tolik. Potkal jsem mnoho umělců, spolupracoval s nimi a vydával alba. Každý rok jsem mohl cestovat po světě, navštívit více než 50 zemí a představit svůj sound naživo. Svou třicetiletou anabázi jsem mohl uskutečnit díky podpoře všech mých fanoušků a lidí v zákulisí. Jsem jim za to velmi vděčný.“

V turntablismu si libující rodák z Tokia odstartoval svojí sólovou dýdžejskou dráhu v roce 1991 po rozpadu hiphopové party Krush Posse, jež platila na konci 80. let za nejlepší žánrovou skupinu v Japonsku.

Hned na začátku kariéry upoutal hlavně tím, že jako první DJ používal gramofony jako živý nástroj a jamoval s muzikanty na četných live sessions. První deska s názvem Krush vyšla v roce 1994 a od té doby vydal nepočítaně nahrávek v Japonsku, Evropě, USA a ostatních zemích.

V roce 2017 vydal Krush nové album s japonskými rappery a v roce 2018 instrumentální album. V roce 2019 vypouštěl každý měsíc novou skladbu a ačkoliv už mu je šedesát, neustále pokračuje v hledání nových a originálních zvuků.

Soutěž o 2 x 2 volňásky do Lucerny, kde vše začíná už ve středu od 21:00:

S kým Dj Krush ještě nespolupracoval?

a) Guru (Gang Starr)
b) Black Thought (The Roots)
c) Rock (Heltah Skeltah)

Na správnou odpověď čeká mail soutez@bbarak.cz do úterních 21:30. Jako předmět zprávy uveďte Dj Krush a kromě civilního jména přihoďte i nejrychlejší kontakt na vás. Hodně štěstí!

DJ Krush / JP

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1