hledat

Tags:

Překvapení týdne: Divokej západ o sobě dává vědět i 18 let po kultovním demu

Sdílej
RUKAHORE_SHOP_BANNER

“V Plzni je tma, je čas zapálit louč,” vzkazuje svým nezaměnitelným projevem Zkrat Kratochvíl v nové posse-skladbě “Posílám dál”, které se účastní více než deset západočeských jmen.

Autorem a organizátorem “audio pozdravu” je tandem De Curz, jenž povolal do zbraně drtivou většinu původního Divokýho západu (ze sedmi členů zřejmě absentuje jen Komez) a navrch přidal i pár hráčů, kteří se ke čtvrtému největšímu městu České republiky hlásí taktéž.

Konkrétně přispěl jak bývalý přední domácí freestyler Krouzmen, sympatická dvojka Kenas a N8, u nichž je škoda, že nevydrželi, nebo Groopi, jež se snažila v branži prorazit před lety v éře Kent, Mc Zuzek a spol.

Pakliže nemáte problém s produkcí, pochvalte Mefise. Za skreče, jež obohacují refrén a nepřímo “vztahují do hry” také Kata, pak zodpovídá současný koncertní deejay Prago Union Ramel, jenž však geograficky lehce narušuje všudypřítomné západní cítění.

To je ale maličkost, kvůli níž vyhazovat vrchního a křičet “nová doba” určitě nebudeme. Navíc kvitujeme, že skladba neatakuje devět minut, ale že se díky svižnému střídání jednotlivých veteránů a kudrnaté první dámy plzeňského rapu vleze pod tři a půl minuty.

 

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1