hledat

Potvrzeno po o2 aréně: Na česko-slovenské scéně nemá nikdo takové fanoušky jako TroubleGang

Sdílej

Akce začíná projekcí dokumentu Road to MarpoArena, kterou ale provází technické obtíže s vypadávajícím zvukem a vlastně i snad zrychleným přehráváním. Bohužel obtíže neřešené a proto má skromná očekávání z celé show, berou za své. Technické problémy se objevují i zpočátku show, kdy Marpovi vypadává mikrofon a zvukař taky neodvádí dobrou práci při ovládání hlasitosti zvuku právě Marpova mikrofonu. Po pár prvních tracích jsou naštěstí problémy vyřešeny a divák tak může užívat naplno.

Marpo v hale funguje dobře, show je skvělá, tak je u Troublegangu zvykem. Jasně, jsou tu i slabší momenty, třeba track „Zvedám“, který v menších prostorech funguje podstatně lépe než ve vyprodané O2 aréně. Pyrotechniky je dostatek, nic přehnaného, dobře zvolené prvky plamenů, kouře, ohňostrojů, spolu se světelnou show a projekcí, která je přece jen v takto velké hale už opravdu nezbytná, protože zdaleka ne všichni mají oči jak ostříž.

Show trvající bezmála dvě hodiny, což je rozhodně nadstandard CZ&SK scény, byla energická a opravdu asi na dlouhou dobu, na místní poměry, nepřekonatelná.

Track „Už nikdy“ věnovaný mámě, kdy fans na prosbu Marpa rozsvítí světla mobilů a zapalovačů, pohasne celá hala a společně tak vytvoří silnou atmosféru, jednoznačně vnímám jako jeden z nejsilnějších momentů celé show. Tím dalším je pak prvně naživo zahraný track „Emma“ a to dokonce s dcerou Emmou v náručí. To jsou ty projevy lidskosti, které Marpovu image, vykrystalizovanou do hardcore rappera, dělají něčím stravitelným i pro masy běžných lidí. A řekněme si, že publikum zdaleka nebylo jen teenage, což mému tvrzení nahrává.

Fanbase sama o sobě je, jedním slovem, hardcore. Na CZ&SK scéně nikdo nemá takové fanoušky jako právě TG. Vezměme si už zmíněný pochod Prahou, který už je pro TG tak nějak při pražských akcích tradiční, ale i další můj osobní postřeh týkající se fans a merche je takovýto, tři čtvrtiny fans nějaký merch měly a fronty ke stánkům s merchem byly nekonečné.

Ptáte co hosté? Opravdu žádní, tak jak tomu line up napovídal? Ale ne, byl tu jeden, jeden jediný, potažmo jedna jediná. Ano, jak už tušíte, Lenny. Myslím si, že zas až takovým překvapením nebyla, teda pro mě určitě ne, říkal jsem si, že pokud někdo, pak právě ona.

Mr. T

Diskutuj na Bbarak.cz