hledat

Tags:

Poslední ohlédnutí Paulie Garanda za deskou Dank čítá záběry z dětství i velebení své rodné hroudy

Sdílej

Veřejností vlídně přijaté album „Dank“ od rodáků z Podještědí je již loňskou záležitostí, ačkoliv se to možná stále nezdá. Paulie Garand a Kenny Rough se rozhodli za tímto dlouhohrajícím materiálem udělat tečku a fanouškům nabídnout poslední vizuál. Volba padla na skladbu „Harantstrasse“, ve které v obrazech nahlédneme na dětství a teenagerská léta, v textu pak zavzpomínáme na legendární liberecký hood, ale i o plnění snů, když vám na dveře zaklepe rapová modla Kato.

Quentin Harantino se netopí v nostalgii, jen rád opisuje ulice, které mu pomohly formovat osobnost. Nebyly to jen panely zapuštěné v moři asfaltů, ale i zásadní lidé a utváření myšlenek. Skloňovaný výsledek je pro rapového fanouška mnohem snesitelnějším soustem než časem ostřílená „Pavučina lží“.

Za těch třináct let aktivní sólové tvorby však bez problémů poznáme, kam Garanda geograficky zařadit. Liberec je ale rodnou zastávkou více tváří, proto nelze dávat zásluhy jen jemu. Pokud bychom pátrali v paměti, neurazila nás ani patriotská či spíše satirická óda od Tomby Bomby.

Tagy:
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012 se slabostí pro rap ze všech koutů Evropy

  • 1