hledat

Tags:

Politické a sociální dění na Slovensku nezůstalo bez reakce. Tono S se blýskl s mrazivou terapií

Sdílej

Politika a rap k sobě v minulosti neodmyslitelně patřily, neboť v našem milovaném žánru byla síla slova a hlasu tím nejcennějším artiklem. Postupem času však sociální apely vystřídalo hraní si na vlastním písečku, kdy nejsledovanější značky žánru spíše upřednostňují svůj byznys. I proto novinka z dílny Tona Suchoty z GR Teamu může působit jako mrazivá a ledová facka, která může otevřít páry očí, ale především je to pokračováním terapie samotného autora, kdy Dr. Tono a Mr. Temnota svádí ve své mysli vnitřní boj sám se sebou a tím, co se kolem něj děje.

Přiznávám, že jsem v tichosti čekal, zda se někdo zhostí reakce na politické a sociální dění na Slovensku. Poslední týdny a měsíce nabídly bezpočet témat, která jsou silná již jen ve své podstatě. Nová vláda, radikální řezy v zákonech na útlak demokracie a svobody projevu, až po aktuální volbu prezidenta.

Skladba „The rap i ja“ v délce více jak čtyři minuty se zaobírá nejen hrdiny, na které se zapomíná, ať už třeba z novinářské sféry, ale i diktátory a „dobré“ řečníky, kteří umí dav opít rohlíkem. Tono Suchota nezapomíná i na konflikt na Ukrajině, který byl v politických kampaních na Slovensku dosti skloňován.

Demonstrace za demokracii, ale apel, že stáhnout se do izolace není řešení. „Tono vypustil skvelý track, plný frustrácie, v ktorom pomenúvá veci tak, ako sú. Bez priklášlenia a velmi mrazivo. Jednoznačne soundtrack týchto dní,“ nechal se slyšet na sociálních sítích funkční veterán Vec. V redakci Bbarak.cz věříme a vlastně i doufáme, že se tato věc dotkla daleko více posluchačů.

Tagy:
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012...

  • 1