hledat

Tags:

Pionýři jižanského rapu Arrested Development pokračují ve svém pozitivním comebacku

Sdílej

Arrested Development v posledních letech zažívají zdařilý comeback a my jsme za to velmi rádi. Když se podíváme na jejich historii, tak platí za skutečné pionýri úsvitu popularity jižanského rapu. Byli tu sice Geto Boys a Rap A Lot Records, ale Arrested Development se podařilo v roce 1992 trhnout platinu, která je dnes už čtyřnásobná.

Takže v té době fungovali jako takový protipól oblibě gangsta rapu, protože jejich vize byla zaměřená na pozitivní afrocentrismus, spiritualitu a lásku. Na svůj odkaz nezapomněli dodnes a jejich nová nahrávka „On the Cutting Room Floor“ jede v zajetých kolejích a navazuje nejen na černošskou historii, ale i na historii hip-hopu, která je již velmi bohatá a letos oslaví 50 let.

Projekt má v závorce mixtape, ale to je zdá se jenom formalita, kdy si nemáme myslet, že jde o velké ambiciózní album, jinak se ale i uvnitř mluví o této věci jako o albu. Ono je to dneska stejně jedno. Důležité je, že je to pořád pěkná porce hudby od tohoto kultovního a mnohočetného uskupení, které je ze „špinavého jihu“, ale nedělá trap (i když takový song „Stop“ je zajímavá variace), protože vznikla v době, kdy se ještě subžánry téměř nerozlišovali a vše bylo prostě hip-hop. 

Baví vás obsah bbarak.cz? Budeme vděční, když nás podpoříte na Buy Me a Coffee

Tagy:
Tao Quit

https://linktr.ee/taoquit BBarak Obbama

  • 1