hledat

Tags:

Peneři, Indy & Wich, Dizzastar, Looptroop, K-Otix, Grammatik nebo Akrobatik na záznamech z Hip Hop Kempu 2003

Sdílej

Znáte Pufazův pořad „Cream Sound“, jehož si můžete naladit každý čtvrtek od 19:00 do 21:00 na Color Music Radiu a který se primárně zabývá beaty, beatmakery a vůbec soulful zvukem?

Jestliže je vaše odpověď kladná, chválíme a pokud záporná, můžete to napravit již tento týden… Ale k věci – právě v něm se před pár dny vysílaly archivní záznamy z druhého ročníku Hip Hop Kempu, který proběhl v roce 2003 na pardubické Cihelně.

Autor upozorňuje, že jde o vzpomínku a ne úctívání dob minulých, s tím, že dnešní hudba by byla zlo a aby se vzpomínky zkompletovaly, na kus řeči byla přizvána i jedna z hlavních tváří legendárního festu, a sice Affro.

Kromě vyprávění si pak můžete vychutnat vybrané věci od interpretů jako DJ Vadim & Yarah Bravo, Akrobatik, Looptroop Rockers, Grammatik nebo houstonští K-Otix, na jejichž závěrečný koncert ze soboty na neděli vzpomínají pamětníci dodnes.

Z Čech byli připomenuti Indy a Wich nebo Peneři Strýčka Homeboye („Bys Chtěl víc“, „Penerský dezert“, který zazněl v dotyčném beatu i v dnes již neexistujícím pořadu „Letadlo“) včetně Vorlova kultovního sólíčka „Dokument Orionek“.

Pokud by vám to nestačilo, tak vězte, že ještě dorazí dva díly a to z ročníků 2004 a 2005, kdy už se celý kolos přesunul do sousedního Hradce Králové.

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1