hledat

Paulie Garand o respektu k Viktorii Plzeň, libereckých výprodejích i o tom, proč chybí Češi na MS…

Sdílej

Bobby: Sleduješ fotbal déle a pečlivěji než rap?
 
Paulie Garand: Hele nesleduju. Nenechám si utýct Ligu mistrů. To je pro mě vždycky svátek, ale poslední dobou toho mám tolik, že by se i o tý pečlivosti sledovat rap news dalo polemizovat.
 
Nedávno si navštívil v Berlíně přípravu Německo – Brazílie. Dostal si to, co si čekal před úvodním hvizdem?
 
Musim říct, že jsem byl ze zápasu hodně zklamanej. Jako člověk , co vyrostl kousek od hranic s Německem, jsem přijel fandit právě jim, ale Brazilci je celej zápas přehrávali. Ten cirkus, co se děl na stadionu před zápasem, byl paradoxně o mnoho zábavnější, než zápas samotnej.  
 
Jaké jsou podle tebe důvody, že Česká republika chybí na MS 2018?
 
Podle mě nám v týmu chybí dvě tři persony, na které by se dalo spolehnout. Dřív tomu tak bylo. Stejně jako má Real Ronadla, tak jsme měli v různých dekádách stejně důležité hráče, co uměli tvořit hru a proměňovat šance. Ať už to byl Poborský, Nedvěd, Koller, nebo Baroš, byli to tahouni teamu a uměli vzít zápas na sebe. Teď tam nikoho s tak jasným "lídr" postavením nevnímám. Chybí nám taková ta pomyslná hvězda teamu, která to konstatně dokazuje góly, nebo tvorbou hry.
 
Při našem posledním hudebním rozhovoru si mi ukazoval společnou fotku s Grande Paolem. Je to tvůj nejoblíbenější český hráč? Viděl si ho někdy živě v akci?
 
Je to tak. Pavel Nedvěd je pro mě obrovskej fotbalovej vzor a vždycky jsem ho obdivoval. Ať už jako hráče, tak i jako člověka. Bohužel jsem ho naživo viděl jen minulý rok v Jablonci, ale v kvádru mimo hřiště. 
 

Don Garandino je aktivní dvanáctou sezonu. Za tu dobu mimo jiné stihl jedno demo "Mozoly", dvě skupinová alba s BPM a pět sólových alb (šesté a celkově třetí čistě s Kenny Roughem vyjde letos). Pokud do toho chcete počítat i řadu hostujích slok, případně Ty Nikdy kompilaci "Label", nechť je libo.

 
Kolikrát si v sezoně 2017/2018 osobně navštívil váš stadion U Nisy na klasický "studený párek a teplý pivo"?
 
Přiznám se, že asi jen třikrát. Je to ostuda, ale od podzimu mám byt i v Praze, tak neustále pendluju a navíc mi to mnohdy nedovolí neustálé koncertování o víkendech.
 
Co si myslíš o stylu libereckého majitele Ludvíka Karla, který k fotbalu přistupuje čistě obchodně a kádr se díky tomu razantně mění každého půl roku?
 
V tomhle strašně cením Plzeň, která si dokáže udržet až na malé vyjímky stálej kádr, kterej je díky tomu sehranej a dokáže bodovat i v pohárech, za který maj krom velkejch peněz ještě fotbalovej kredit. Jak můžou ve Slovanu myslet na lepší výsledky, když nedaj týmu šanci, aby se stmelil a každýho dobrýho hráče hned prodaj?  Nevidim do útrob, ale zvenčí mi to mnohdy přijde jako hra peněz, než cesta za pravou podstatou – hry fotbalu.
 
Vidíš v exsparťanovi Davidu Holoubkovi muže, který může hrát se Slovanem znovu evropské poháry?
 
Vidím v něm potenciál. Je to moderní a perspektivní trenér, kterej dává šanci mladejm hráčům. To se mi líbí.
 
Kdo je v tvých očích aktuálně nejlepším hráčem Slovanu?
 
Pro mě je to momentálně Vladimír Coufal, který se vypracoval na velkou oporu týmu.
 

RUKAHORE_SHOP_BANNER
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1

Diskutuj na Bbarak.cz