hledat

Tags:

Patří newyorský veterán Agallah mezi ohrožený druh?

Sdílej

Agallah přezdívající se také jako „Don Bishop“, patří k těm proslule neznámým artists. Drtivá veřejnost moc neví o koho jde, znalci si ale myslí své. Je to MC a producent, o jehož kvalitách se nevyplatí pochybovat. 

Patřil ke Camronově „Purple city Byrd Gangu“, kteří jednu dobu značně promlouvali do chodu NY rapu. Ocitl se na mnoha nahrávkách všech „velkých“ jmen hip-hopu a je o něm známo i to, že fungoval jako ghost-writer. 

Svůj debut měl hotový už v roce 1995, ten se však z důvodů různých labelových machinací odložil až k znovuvydání v roce 2012. Každopádně minulost, je minulost, teď tu máme jeho novinku a je skvělá! Ostatně jak by taky ne, Agallah nelení a vypouští projekty pravidelně, což mu jistí formu.

„Endangered Species Protocol“ má děsivý, ale vystihující obal a 18 skladeb, z nichž si vybere každý rapový gurmán. Zaprášené east coast beaty jak vypadnuvší ze starých devadesátkových samplerů a Agallahova přísná poloha, která je časem vytříbená k dokonalosti. Škoda, že má na Spotify jenom 6 tisíc shlídnutí, měly by to být miliony. 

Tagy:
Tao Quit

https://linktr.ee/taoquit BBarak Obbama

  • 1