hledat

Tags:

Párty Hárd (2019; ZNK Productions)

Sdílej

Již podle názvu mi bylo jasné, že těch 62 minut možná nebude až taková nuda. Kdybych si po závěrečných titulkách posbíral všechny hromádky exkrementů využitých při natáčení, dalo by mi to přinejmenším na roční provoz bioelektrárny na tuhý pohon. Každý náctiletý ale ví bez ohledu na dobu, že bez k**ev, chlastu a chlebíčků mejdlo nebude. Už mi dávno není patnáct, ale tato tématika mi je blízká stejně jako sobotní věta po ránu „už nepiju“. Příběh starý jak boží desatero, neotřelé a vyzývavé hlášky, které však většina z nás zná. Pojďme se vnořit do rolí trojlístků zoufalců, kteří nutně potřebují smočit, a dopomoci k tomu má nezapomenutelná párty, která dle zákonů dospívajících musí být „hard“.

Každý snímek v tobě zanechá stopu, stejně jako zkušenosti, které můžeš investovat do dalších děl. Marty Pohl alias Řezník už po několika snímcích kratšího formátu ví, co jeho fanouškům lahodí, a co rozhodně přivede k lehkému vrhu oběda jejich rodiče, kteří černému humoru a lehké dávce morbidity přímo do žil příliš neholdují. Přitom se nejedná o nic ojedinělého, revolučního, inovátorského. Stačí vzít stokrát vydojené téma, dát mu háv zašlého Rumburku, kde místní vlivem sexuální aktivity po dlouhá staletí výhradně mezi sebou dochází do stádia, a najednou zjistíte, že možné je fakt všechno. Anebo je to epicentrum Sodomy Gomory? Asi jsme si odpověděli, když tahle lokalita nabídla české rapové scéně právě Řezníka.

Už od úvodních minut jsem zavzpomínal na kultovní série „Prciček“ a vše nasvědčuje tomu, že i samotný režisér a scénárista v jedné podobě ji má v živé paměti. Proč by jinak do jedné z hlavních rolí dosadil mladíka, který je výrazně podobný postavě Kevina Myerse, nebo nastrčil do školy také věčně nechutného chlípníka coby Stiflera? Americký originál měl výhodu, že věděl, jak zatočit nejen s ženami, ale i s akné. A tak se dočkáme školní šikany, neodolatelné chuti stát se muži, ale i se strastmi spojenými s organizací vlastní akce, když na jiné hlavní protagonisté nejsou. A celé to lemují nejen šílení rodiče, ale i skvělá sekvence přípravy párty matra při hodině chemie. A pak může začít ten vytoužený projekt x, který začne vykazovat průsery, stejně jako jeho starší americký bratříček.

Stopáž jako správný příběh graduje s každou další minutou a zvrhává se v jednu velkou jízdu plnou drog, hoven, sexu a černého humoru. Pokud nejsi zarytým odpůrcem zábavy, na kterou společnost kouká skrze prsty, ačkoliv ji doma potají možná také provozuje, nalezneš zde celou řadu úsměvných momentů. Výsledek kloubí americký originál v českém prostředí a možná je škoda, že povrchní hodnocení puritánských konzumentů nedovolí tomuto dílu dosáhnout na některou z cen či sošek. Natočeno je to obstojně, soundtrack přiložen s citem a scénář napsán s láskou. Český bizár roku je na světě. Jen těch hoven bylo fakt moc!

8/10

RUKAHORE_SHOP_BANNER
Tagy:
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012 se slabostí pro rap ze všech koutů Evropy

  • 1