hledat

Tags:

Pamatujete éru „Lyrik derby“ a KL Emsís? Dawe MC se po spoustě sezon ticha pokusí o comeback

Sdílej

Pokud stejně jako my nemáte daleko k pamětníkům, kteří byli téměř u toho, když volala Dje Kool Herce máma k obědu a on ve svém bronxském pokojíčku poprvé v historii zastavil desku, čímž vymyslel scratch, nepochybně si budete pamatovat i éru těsně po miléniu.

Právě tehdy totiž operoval na tuzemské mapě v Berouně usazený label P.A.Trick Records, ve kterém někdejší automobilový závodník a rapper ve výslužbě Patrik Semlbauer nahrával společně se svými „studiovými inženýry“ RCm a Hoebitchem rapy nejméně třiatřiceti procentům tehdejší scény.

Jedním z interpretů, pro které měli a mají v onom kraji slabost, byl kladenský Dawe MC, jenž měl ve městě Jaromíra Jágra společně s Goldem skupinu KL Emsís a pokud si vzpomínáme dobře, fláky měly na obou dílech kultovní kompilace „Lyrik derby“.

Byť nebyl respektován úplně všemi proudy, své posluchače měl a právě ty možná bude zajímat jeho ohlášený comeback, který v současnosti doprovází nový singl „Společně silný“, jehož video nabízí záběry jak z Prahy, tak z Žiliny.

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1