hledat

Tags:

Palky a pARTe – All Inclusive (2023)

Sdílej

stejně tak i jízlivě cílit na některé slabiny. Někdy se ale sluší i pochválit, uznale pokývat a poplácat po rameni. Hudba nevzniká sama, potřebuje více ingrediencí a nikdy není zadarmo. Když ale její autor posbírá správné ingredience, může posluchači nabídnout všechno v jednom. A co takové slovenské duo Palky a pARTe, podařilo se jim vytvořit výsledek, který budí dojem „All inclusive“?

Při pohledu na cover nového alba už nemohu pochybovat o tom, že Palky chová náklonnost k písečným dunám a monumentálním stavbám s podstavou ve tvaru čtverce a trojúhelníkovými stěnami. Tentokrát se však nejedná o album „Údolie Králov“ s DJem MirkoManem, nýbrž o „All inklusive“ s BonaPartem, dnes už známějším pod pseudonymem pARTe a DJ MikroMan v něm má opět namočené prsty také, i když ne v takové míře.

Tím se pomalu dostáváme k hostům, kterým vévodí především Supa z MR. Nechybí ani Pokyman, Elpe, ADiss, Pokyman či Virgínia Buberníková. Co se týče podkladů, mají je na bedrech kromě DJe MikroMana také Peter Pan, FWD, Grimaso, Hoodiny, Ajvy, Kynetik či Mugis. Pokud k výsledku přistupuješ bez velkého očekávání a nevíš vlastně ani, co na nás autoři chystají, mohl bys být v konečném součtu příjemně překvapen, ačkoliv se o nic revolučního vlastně nejedná.

Album na mě nepůsobí jako uměle vytvořené duo za cílem generování pozornosti. Oba autoři se zdají být na stejné vlně i mimo nahrávací studia, což výsledku rozhodně dává to kouzlo osobnosti. Na druhou stranu je ale nutné podotknout, že Palky je technicky a hlasově kvalitou jinde než jeho parťák pARTe, čímž ale nechci hanit jeho přítomnost. Jen na sebe strhává krapet víc pozornosti a v některých skladbách to je fakt znát.

„All Inclusive“ v konečném součtu nabízí všechno, ale zároveň nepřidává něco navíc. Jedná se o sympatickou rapovou desku se všemi klasickými tématy a projevem na dobré úrovni, ale chybí mi tam něco navíc, co by ji posunulo mezi zásadní žánrové stopy. Nehovořil bych v tomto případě o druhé lize, přesto k elitním slovenským teamům je ještě cesta daleká. Pokud tento projekt plánuje pokračovat i na dalších deskách, tak zde vnímám služný potenciál a odrazový můstek. Oba mají již něco odžito a hudební zkušenosti taktéž, tak proč by to fungovat nemohlo. Své posluchače si to najde, ale nebudou jich masy, což však nemusí být ani záměr.

6/10

Originál alba „All Inclusive“ si můžeš pořídit na shopu RukaHore.sk.

Tagy:
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012...

  • 1