hledat

Tags:

Padesát nejlepších hiphopových beatů všech dob? Vede 24 let stará klasika, na níž makali tři lidi

Sdílej

Známý Spotify účet RapCaviar, jenž sám o sobě říká, že je „the most influential playlist in hip hop“, se v rámci právě probíhajících padesátých narozenin žánru pokusil o nemožné.

Rozhodl se totiž sestavit žebříček 50 nejlepších beatů všech dob, s tím, že číslem 1 je podle jejich mínění ikonickou klavírní melodii obsahující „Still D.R.E.“, který v roce 1999 vytvořili Dr. Dre, Scott Storch a Mel-Man.

Není tajemstvím, že zakladatel N.W.A. tehdy kvůli svému comeback singlu požádal o text Jay-Zho. Jeho někdejší kolega z Death Row Daz Dillinger ale nedávno překvapil tvrzením, že Jay Hova předělal jeho rýmy z o pár let starší skladby „Serial Killa“.

Dreho klasika za sebou nechala i „Shook Ones Pt. 2“ od Mobb Deep, „Grindin“ od Clipse, „Who Shot Ya?“ od Biggieho či „A Milli“ od Lil Waynea. Do TOP 10 se pak vešly globálně známé záležitosti a la „Power“ (Kanye West), „It’s All About the Benjamins“ (Diddy), „Still Tippin“ (Mike Jones), „Sicko Mode“ (Travis Scott) nebo „Get Ur Freak On“ (Missy Elliott).

Diskuse se samozřejmě rozpoutala bouřlivá, což se u podobně subjektivních názorových věcí děje pravidelně. Někdo prskal, že měl být na trůnu „Nuthin‘ But A „G“ thang“ z LP „Chronic“, podle jiného měl zase vládnout „In Da Club“, který André spíchl dvě dekády zpět pro Fiddyho.

A co další klasiky? „C.R.E.A.M.“ bral dvanáctý flek, „T.R.O.Y. skončil třiadvacátý, „NY State of Mind“ se umístil na šestadvacáté pozici, „Runnin“ se ocitl hned za ním a „93 Til Infinity“ od Souls of Mischief bral sedmačtyřicáté místo.

Jak by vypadala vaše nejlepší trojka?

Baví vás obsah bbarak.cz? Budeme vděční, když nás podpoříte na Buy Me a Coffee

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený RapCaviar (@rapcaviar)

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1