hledat

Tags:

Osem se ohledně zvuku obrátil na mistra Straku z Nerieš a z trueschoolové cesty stále nesešel

Sdílej
RUKAHORE_SHOP_BANNER

To, zda je “hood změnivší” Osem fanouškem Mobb Deep a jednoho z jejich klasických alb “Hell On Earth”, se stoprocentní jistotou nevíme, leč vzhledem k jeho hudebnímu směřování z posledních dvou sezon tušíme, že ano.

Z jeho tvorby jde cítit velký respekt trueschoolových kořenů, což bývá u současné nastupující generace spíše výjimečným jevem.

Právě teď se můžete spolu s námi zastavit u jeho novinky “Nová etapa”, jejíž výslední zvuk mu pomohli dotáhnout hned tři tváře – produkující Sober, refrén obhospodařující Luxo a mix a master šéfující univerzální hráč Matej Straka z týmu Nerieš.

Pokud jde o video, to žádnou velkou hitparádu nepředstavuje a je trochu škoda. Když nevydává jako na běžícím páse a na své věci se evidentně soustředí, mohl by vyšperkovat i tento segment.

Inspirací by klidně mohla být opět zlatá éra, kdy nebyly vizuály standardem a když už vznikaly, řada z nich v sobě měla sílu na více než jen jednu repetici.

To však samo sebou není problém jen mistra Osamelého, leč zhruba 90 procent soudobé scény, jejíž hráči potřebují být vidět za každou cenu a je jim jedno, že vytváří hromadu spotřebního zboží, po kterém za pár týdnů neštěkne ani pes.

Hlad, zápal, emoce…Osem opět nenahrál něco, za co by ho bylo třeba peskovat

Osem může držet hiphopovou pochodeň, až nynější slovenské ikony vyklidí plac. Jak zapadl na návštěvě u Aless?

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1