hledat

Tags:

Oblíbený muzikant tvého oblíbeného muzikanta je zpět s novým materiálem. Může Black Milk zklamat?

Sdílej
Někdo rapuje, někdo produkuje, někdo to dělá dobře, někdo to dělá zase špatně a pak jsou tu vyvolení, kteří dělají oboje a navíc zatraceně kvalitně. Mezi takový patří třeba Diamond D, Evidence nebo Black Milk. U posledního zmiňovaného zůstaneme a pár následujících řádku bude patřit Detroitu.
 
Multitalentovaného Black Milka můžete znát z Hip Hop Kempu, kde před pár lety vystoupil s živou kapelou Nat Turner a zanechal tu nádherný hudební zážitek. Jeho fans základna u nás nebude zdaleka tak velká jakou mají třeba Onyx, ale je tu oblíbený třeba mezi našimi producenty nebo rappery. 
 
Na svém prvním albu od roku 2018 spojuje rap, soul, funk i rock s pečlivou řemeslnou zručností a neotřelým, a přesto hladkým projevem.
 
Osmé studiové album nese název „Everybody Good?“ a jde o chladný groove s hiphopovým nádechem. Ten typ, který komprimuje 60 let černošské hudby do zvuku, který je vhodný pro upocený taneční parket. Milk strávil od roku 2018 po nahrávce „Fever“ zacelováním již tak malých mezer mezi rapem a dalšími ne až tak vzdálenými žánry a zároveň piloval úzkostný a společensky uvědomělý styl psaní.
 
Album šlape víc než kdy jindy a svůj podíl na tom mají i hosté a la Quelle Chris, Karriem Riggins, Mick Jenkins, Phonte a Rafael Saadiq. Až vám na závěr pojede pecka „No Wish“, dostanete odpověď na otázku, která se nachází přímo v názvu článku. Může detroitský Black Milk zklamat? Nemůže.

Baví vás obsah bbarak.cz? Budeme vděční, když nás podpoříte na Buy Me a Coffee

 

Tagy: