hledat

Novinky z francouzského podzemí

Sdílej

Po nedávných novinkách z ostrovů Britských, tu pro vás mám tentokráte takový francouzský koktejl.

* LIM, člen skupiny 92i (už ale není členem 45 Scientific) vydal 11.září svůj první solový maxi singl – “Moi aussi je veux baiser la pute de la république” – produkce od Marca (Animal Sons) a na B straně “Schmiture” – produkovaná LIMem samým. Mimoto také připravuje mixtape “Violences Urbaines 2“, který by měl vyjít někdy na podzim, zatím můžete zkouknout video klip “Anti-teuschmi”.

* Skupina Movez Lang’ nepřestala existovat a pokračuje v tvorbě – více informací můžete najít na limtousillicites.com.

* Druhé album Octobre Rouge vyjde na přelomu února a března – produkce od DJ Manifest, Voodoo a JC (produkoval třeba “Week end á Meda”). Napřed se ale dočkáme mixtapu, na kterém uslyšíme pohromadě všechny vystoupení „mimo album“ stejně tak nevydané freestyly (převážně nahrány v New Yorku). Octobre Rouge najdeme také na albu Sterna se skladbou “Puissance audiovisuel” (produkce od JR – znám například produkcí písně “Hygiéne urbaine” na kompilaci “Pole Prod”), poté na desce Rapp Dezé a nakonec na albu “Section Fu” – produkce Voodoo.

* Duo Bunzen (Asco a Kahlil – vyslovuj „Kalil“) vydá na konci roku pod labelem De Brazza Records první solo maxi s velice očekávaným titulem “Microphone technologie” feat Wildchild (!!!), produkováno Francouzem Baptmanem (house a soul producent – vydal maxi vinyl pod labelem La plage) se skreči v podání DJ Gero (vítěz France DMC 2003). Další verze téhle pecky je produkována Japoncem DJ Kazu skreče opět DJ Gero. A třetí kousek od Bunzen s produkcí dua Baptman et Robin Ascoa najdeme navíc na dvou maxi (říjen), první od Mike (“Des paroles mais pas d’actes” – produkce Gyl) a druhý od Arkena (“Révolution” ft. Asco, Apkas a Scientifik – produkce JR Eakee ze Synopsis).

* Podzim bude pro label De Brazza Records skutečně obdobím hojnosti : kromě výše zmíněného singlu Bunzen tu máme i první maxi od D’Oz “Invisible” (ft. Kroniker; produkce – El Ness) a “Incessamment sous beuh” D’Oz / Cuizinier; produkce – Siryu). Setkání Supermicra (aka Grems de Hustla) a M.Sayyida ve skladbě “The promo” (produkce – DJ Steady a M.Sayyid) bude k dostání začátkem roku 2004 na Supermicrově maxi společně s dalšími dvěmi tracky. Solo alba D’Oz a Supermicra jsou ohlášeny na rok 2004 pod De Brazza Records. Víve informací na www.mja-distribution.com.

* K tomu třeba již vyšlá kompilace “Fonkdamental” s tracklistem obsahující jména jako Primeridian, Sept, Iraka 20001, Booba Boobsa, Grems

* Na konec října je ohlášena i fajnová kompilace “Rotation result” od DJ Damage, kde budeme moci slyšet MCs jako třeba Wildchild, T-Love, Declaime, Asheru & Blue Black (“Truly unique” remix)… produkováno Jazz Liberatorz aka Damage, Dusty et Ben.

Diskutuj na Bbarak.cz

Už jsi četl?