hledat

Tags: , ,

Nově oznámená jména Hip Hop Kempu 2019? Rozmanité tváře, které by se nikde jinde, než v Hradci Králové, asi nepotkaly…

Sdílej

Měli jsme tu Tylera prga, snad to můžem říct. Jsme jak zkurvenej chodící paradox. Bruslíme na hraně. Jsme úzce profilovaná zábava, co se to snaží brát velice zeširoka. Skladba našeho dnešního přírůstku zní jak domácí prezidentská volba. Nebo začátek nějakýho blbýho, nekorektního vtipu.

Sejdou se éterická holka, plná ambic a ideálů. Vystřízlivělý, ale stále zaťatý producenti z německa. Rapper z New Yorku, co je ve svých rýmech jak HerbaLife “chceš zhubnout? Zeptej se mě jak”. Anglický táta z pracující třídy s hlasem hrubiána a srdcem zjihlým jak vřelým vztahem k hiphopu, tak ke svým třem dětem. A dvojka temných trapperů z NY, s vykuleným kukučem a 808ičkovým zvukem, co vám natrhne… Fakt. Mohli se potkat někde jinde, než na Hip Hop Kempu? Těžko.

Klid. Jemnost. Opěrný bod. Oázu klidu. Přístav. Všechny ženský elementy. Všechny strunky, na které vám může tahle harfistka Ivy Sole zabrnkat a rozeznít, ty taky rozehraje. Holka z Charlotte, aktuálně doma ve Philly, odkojená gospelem a soulem, vyrůstajíc s R&B, baťůžkárským rapem, stejně jako indie rockem dokáže z toho všeho uplést jedinečný zážitek a dostat vás do sedmého nebe. Debut mixtape Eden jedním z nejlepích projektů roku 2016 na Bandcampu. Loňská deska Overgrown rezonuje za hranicemi blogosféry dodnes.

Tvrdost. Přímočarost. Značka, které můžeš důvěřovat. Snowgoons DJs za to berou v duchu anarchistických buřičů “po nás potopa” skoro až kam paměť sahá. Jestli to začalo velkým třeskem, Kemp končívá pravidelně velkým bangem. DJs Illegal a Crypt hoblují za koly z oceli a majk si předává all star lineup, co naplive do dychtivých řad trochu toho ohně. Letos s nima dorazí Fokis, MC z New Yorku, co vydává album This Thing Called Life s Oh Noem a vedle rýmů baví publikum i svým motivačním příběhem se ztrátou pupku, vařením a cvičením.

Komplexnost. Všestranost. Tvrdohlavost. Měkkosrdcatost. To vše můžete přičíst ke cti ostrovnímu týpkovi jménem Micall Parknsun. Dal o sobě vědět už před čtrnácti lety s deskou Working Class Dad jako i singlem “Dunya (My World)” z Jehstovi produkční desky Underworld Epics Vol. 1. Od té doby dál tvoří, vydává a objíždí stage po celém světě třeba s bratrancem Da Flyy Hooliganem. A jak je to s tou všestranností? Proč myslíte, že se jeho poslední deska jmenuje Me Myself & Akai? Protože Parky je jak jednočlenná armáda, nepotřebuje nikoho a celou si ji nejen narapoval, ale i vyprodukoval.

Aktuálnost. Temnota. Energie. New Yorská dvojka Freewill, aneb jedno ze jmen, co si to mašíruje hned za rohem od brány ke slávě ve světě trapu. Naplňuje veškeré náležitosti svého žánru od nesmělých, trochu vyprázděných, trochu posmutnělých pohledů po velice játro trhající, zemí otřásající produkci a živočišnou smršť na koncikách na obou koncích sálu – na jevišti i v hledišti.

HIP HOP KEMP 2019:

TECH N9NE /USA/
MASEGO /USA/
EARTHGANG /USA/
HOCUS POCUS /FR/
KONTRAFAKT /SK/
PHAROAHE MONCH /USA/
DMS /SK/
MIX MASTER MIKE /USA/
TOKEN /USA/
AUDIO PUSH /USA/
MASTA ACE & MARCO POLO /USA/
SMIF N WESSUN /USA/
THE ALCHEMIST /USA/
SMACK /CZ/
APOLLO BROWN & RAPPER BIG POOH /USA/
PRAGO UNION /CZ/
BROTHER ALI /USA/
IVY SOLE /USA/
REST & DJ HERBY /CZ/
PIO SQUAD /CZ/
YBN NAHMIR /USA/
PTK /CZ/
DA FLYY HOOLIGAN /UK/
BLACK MILK /USA/
ULTRAZVUK (VEC & TONO S.) /SK/
YUGEN BLAKROK /SA/
CLEAR SOUL FORCES /USA/
MC GEY /CZ/
BLABBERMOUF & FIGUB BRAZLEVIČ /NL, D/
QUELLE CHRIS /USA/
SODOMA GOMORA /CZ/
IDEA /CZ/
BLU & EXILE /USA/
DJ FATTE /CZ/
MICALL PARKNSUN /UK/
AWON & PHONIKS w Anti Lilly /USA/
SUPA & JOZEF ENGERER /SK/
SUPA KAIJU (Sicknature & Napoleon Da Legend) + DJ KCL /DK, USA/
ALIEN ARMY /IT/
REDZED /CZ/
CRIMEAPPLE + DJ SKIZZ /USA/
TOO MANY T’S /UK/
SNOWGOONS DJS & FOKIS /D, USA/
PREZIDENT LOURAJDER & RADIMO /SK & CZ/
DVAKRÁT TOLIK CREW (Pain, Tubs, Blako, Braush, Joshua, Ridig, Batrs, Dryman) /CZ/
FREEWILL /USA/
CHOOSEY /USA/
MARTIN MATYS /SK/
ILLA GHEE /USA/
BITMAN & DJ MIKROMAN /SK/
KONCEPT /USA/

RUKAHORE_SHOP_BANNER
Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1

Diskutuj na Bbarak.cz