hledat

Nové album Kutmasta Kurta ponese dva názvy

Sdílej

Cenzura textu, videoklipů a rodičovská upozornění na nevhodnost obsahu jsou jakýmsi nezbytným doprovodem komerční úspěšnosti hip hopu. Člověk si zvykne, přesto jej zapšklost, zkostnatělost a myšlenková zaostalost některých lidí umí překvapit.

Jak jsme vás již informovali (viz níže) hodlá Kutmasta Kurt vydat ke konci roku další album. Ale ve Spojených státech se bude prodávat jako “Redneck Games“, zatímco všude jinde ve světě bychom jej měli najít pod jeho původním názvem “Redneck Olympics“. Proč? Protože Olympijský výbor (přesněji jeho USA sekce) nechce, aby byly v názvu obsaženy „olympijské hry“. Tento pojem je prý jejich vlastnictvím. Mluvčí Waxploitation Records se zcela oprávněně diví – jak může někdo tvrdit, že vlastní pojem „Olympics“?! Zajímavé je i to, že mimo USA nikomu název alba nevadí (alespoň zatím). Unie, tolik si zakládající na svobodě a právech, opět dokazuje své puritántsví a pokřivenou logiku.

Zdroj: AHH

Novinka z 30.9.2004 (Os10)
Kutmasta Kurt s novým LP do konce roku
Kutmasta Kurt, jež během své kariéry například spolupracoval se jmény jako Kool Keith, Beastie Boys, Dilated Peoples či Linkin Park, chystá nové album, které ponese název „Redneck Olympics“ a bude sestaveno z tracků z b-stran singů, raritek a dosud nevydaných skladeb. Oznámil to label Waxploitation Records, u nichž LP uzře světlo světa ještě do konce tohoto roku. Kurt se nechal slyšet, že půjde o sbírku jeho oblíbených věcí a jména, která budou mít na desce své nevydané pecky, vypadají více než slibně. Ostatně posuďte sami – Mos Def, Dilated Peoples, Beastie Boys, Mr. Life, Planet Asia, Blackalicious, Grand Agent, Kool Keith, Del the Funky Homosapien, PMD a další.

Novinka z 25. 9. 2004 (Shaft)
Diesel Truckers křížem Evropou
Dvojka Kutmasta Kurt a Kool Keith se po vydání alba „The Diesel Truckers“ klasicky vypravila na turné. To se nejdříve odehrálo v Americe a nyní se dostalo i na Evropu. Kool Keith s Kurtem projedou Evropu celkem svižně, zdrží se tady totiž pouze něco přes 14 dnů. Nejvíce koncertů sebralo samozřejmě Německo, na Česko se klasicky nedostalo.

Pokud je tedy někdo opravdu odhodlaný vidět, co dokáže tahle dvojka, se svým osobitým stylem, musí se vypravit do Německa.

Naštěstí je míst na výběr dost a některá i docela blízko naším hranicím. Pokud tedy stojíš o to vidět vystoupení KK a KK, koukni na seznam.

Turné:
13.10.2004 Švýcarsko – Âarau (Ausland – Schweiz)
14.10.2004 Německo – Hamburg (Hamburg)
16.10.2004 Německo – Kolín (Köln, Bonn, Aachen Düren)
17.10.2004 Německo – Brémy (Bremen, Bremerh., Leer, Oldenburg)
20.10.2004 Holandsko – Den hague NL (Ausland – andere)
21.10.2004 Holandsko – Deventer NL (Ausland – andere)
22.10.2004 Švýcarsko – Curych (Ausland – Schweiz)
23.10.2004 Německo – Leipzig (Magdeburg, Leipzig, Halle)
24.10.2004 Německo – Heidelberg (Rhein-Neckar)
29.10.2004 Německo – Wuppertal (Ruhrgebiet)

Novinka z 10..2004 (os10)
The Diesel Truckers venku právě dnes
Právě dnes vydává kultovní duo Kutmasta Kurt a Kool Keith pod hlavičkou projektu The Diesel Truckers své stejnojmenné album (předešel mu 12″/CD singl „Break U Off“). To vylézá u Funky-Ass/Threshold/DMAFT Records a jedná se o první spolupráci těchto dvou individuí od Kutmastovy desky „Masters Of Illusion“ z roku 1999. V přiloženém tracklistu můžete zkontrolovat, kdo že muži mnoha tváří vypomůže na majku.

Tracklist:
Diesel Truckers Theme
The Orchestrators
Break U Off
Takin It Back
Mental Side Effects (feat. Fat Hed & H)
I Love You Nancy
Diesel Truckin (feat. MC Dopestyle)
The Legendary
Can I Buy You A Drink
I Drop Money
M.A.N.E.
Bamboozled (feat. Marc Live & Jacky Jasper)
Serve Em A Sentence (feat. Motion Man)
Kenworth’s With Wings
G.A.M.E.

Novinka z 30. 6. 2004 (Krysa)
Kutmasta expanduje do Evropy
Bílý producent z Bay Area má letos velké plány. Vedle desky Dopestyle 1231 a reunionu s Kool Keithem se chystá ještě jedna věc. V rozhovoru pro BBaRáK č. 17 nám Kutmasta Kurt prozradil, že přemýšlí o vydání desky, na níž by nashromáždil některé remixy a pecky, které vyprodukoval. Asi bych se o tom nezmiňoval, kdyby se tenhle nápad nezačínal stávat realitou. Hned jak se všichni vrátíme z Kempu, tedy 16. srpna, vychází album nazvané „Redneck Olympics“, a zajímavá informace určitě je, že vyjde na německém labelu Optik. U našich západních sousedů se album taky bude křtít.

Němce může potěšit ještě další věc, a sice spolupráce s Kool Savasem, jedním z nejznámějších německých MC’s. Tomu Kutmasta vyprodukuje pecku „Da Bin, Da Bleib“, která se na jeho albu jako bonus track rovněž objeví. Další, co na „Redneck Olympics“ uslyšíme, budou Kutmastovy remixy a produkce pro lidi jako Beastie Boys, Dilated Peoples, Mos Def, Planet Asia, Linkin‘ Park, Blackalicious, Rasco, PMD a jiné.

Diskutuj na Bbarak.cz

Už jsi četl?