hledat

Tags:

Nepřehlédněte: Odkud se samplovalo u klasik Wu-Tang Clanu, Nase, Fugees nebo Mobb Deep?

Sdílej

Na počest nedávno oslaveným padesátinám hip hopu přispěchal Tracklib s interesantním rozborem samplů u ikonických rapových skladeb rozprostřených do všech uplynulých padesáti sezon.

Vizuál ukazuje, jak se různé samply prolínaly ve skladbách, stejně jako zvukové manipulace v jednotlivých klasikách, což poskytuje prima studijní materiál, který během necelé půl hodiny nenudí jako „Posse Part 2“ od A-F-R-A & Friends.

Vše startuje legendární „Merry-Go-Round od DJe Kool Herce, které obsahovalo motivy ze songů „Give It Up Or Turnit A Loose“ od Jamese Browna, respektive „Bongo Rock“ od The Incredible Bongo Bandu.

Jaké samply byly použity v hymnách „Paid In Full“ (Rakim & Eric B), „Shook Ones Pt. II“ (Mobb Deep), „Hate It or Love It“ (The Game a 50 Cent), „Ready Or Not“ (The Fugees) nebo „C.R.E.A.M. (Wu-Tang Clan)?

V rámci oné ultimátum selekce se samozřejmě dostalo i na interprety jako Jay-Z, Kanye West, J Dilla nebo Kendrick Lamar a pokud rapovou hudbu studujete o něco více ne hodnocením „líbí/nelíbí“, určitě si na to těch pár desítek minut vyhraďte…

Baví vás obsah bbarak.cz? Budeme vděční, když nás podpoříte na Buy Me a Coffee

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1