hledat

Největší festival hiphopových filmů otevřel přihlášky do letošní soutěže

Sdílej

H2OIFF je zkratkou pro Hip-Hop Odyssey International Film Festival, největší mezinárodní přehlídku filmů s hiphopovou tématikou na světě. Od roku 2003 představuje nezávislé tvůrce a hip hop širšímu publiku, spolupracuje se zavedenými i začínajícími filmaři a povzbuzuje je v práci, která hip hop pozitivně zviditelňuje. Nabízí různé příležitosti v oboru, vzdělávání, diskuze a představuje nejrůznější příběhy, líčící hip hop a jeho společnost.

 

Přehlídku každoročně slavnostně uzavírá předávání Odyssey Awards, během kterých jsou vyhlašováni vítězové festivalu a jsou zviditelněny nejdůležitější osobnosti z řad hiphopových filmařů, hudebníků a průkopníků. V minulosti byla pocta vzdána například legendárním otcům hip hopu jako jsou Afrika Bambaataa a Kool Herc nebo ikonám ženského rapu, jimiž MC Lyte nebo Roxanne Shante bezesporu jsou.

 

H2OIFF představuje filmy, ve kterých je alespoň jeden z prvků hiphopové kultury námětem, součástí příběhu, hlavním předmětem zájmu nebo námět filmu zjevně ovlivňuje. Je jedno, zda se jedná o dokument, hudební video, animovaný nebo experimentální snímek. Přihlášky do šestého ročníku přehlídky byly právě otevřeny. Přijaté snímky budou soupeřit o různá ocenění, jimiž může být finanční odměna, příležitost vydat a distribuovat film na DVD, stejně jako přijetí na desítky či stovky dalších událostí a promítání.

 

Přihlášky se uzavřou 1. dubna, samotný festival pak proběhne 25. až 29. června v New Yorku.

 

 

 

Zdroj: HipHopAssociation, AllHipHop

 

Související články:

Dokument o hip hopu ve východní Africe

Mezinárodní filmový festival o graffiti a hip hopu v sousedním Německu se blíží

Další dokument o graffiti se chystá bojovat o diváckou přízeň

 

Diskutuj na Bbarak.cz

Už jsi četl?