hledat

Nejúspěšnější rappeři připravují alba

Sdílej

Pokud by někdo pochyboval o tom, koho myslím těmi nejúspěšnějšími rappery, pak vězte že mám na mysli známou trojku 50 Cent, Eminem a jejich „otce“ Dr. Dre. Všichni tři teď pracují na svých nových albech, jejichž vydání se plánuje na druhou polovinu 2004 a ke každému z nich je známo několik málo informací.

Čtvrtou desku připravuje Eminem. Ke konci loňského roku byla z poloviny hotová, ale většinu jejich nových skladeb ukradl někdo ze studia, což vedlo k ještě větší ochraně a kontrole všech osob, které vkročí do studia. O tom si můžete přečíst tady. Každopádně produkci zatím bezejmenného alba si opět rozdělí Dr. Dre a samotný Em a mezi hosty najdem podle očekávání G-Unit a D-12.

Druhá jmenovaná parta zároveň dokončuje další elpíčko. V březnu se dočkáme prvního singlu, o měsíc později následovaného celým albem. Vypomohou 50 Cent, Lloyd Banks a Young Buck, čili všichni členové G-Unit kromě Tony Tayo, který v těchto dnech chladne za mřížemi.

Ani 50 Cent nelení. Rapper, který trhal rekordy roku 2003 jak v získaných Grammy, tak v počtu prodaných desek, zahájil nahrávání dalšího alba. Ani zde se nekoná žádné překvapení, k mikrofonu si přizval Eminema, G-Unit a The Game (nový přírůstek u Aftermath) a produkci šéfuje Dr. Dre spolu s několika novými producenty.

„Detox“ je název třetí a údajně poslední sólovky od Doktora Dre, který je po jejím vydání rozhodnut opustit hudební business. O albu se mluví už dva roky a podle prvních plánů mělo být hotovo už loni. Dre v rozhovorech uvedl, že na poslední elpíčko vynaloží nejvíc času a dá si nejvíc záležet. Máme očekávat určité odlišnosti od jeho předchozích počinů, především se „Detox“ neponese v gangsta-stylu.

Novinka z 2.6.2003 (LayDee)
Dva tisíce dolarů za lístek na duo Eminem/50 Cent?
Summer Jam, koncertní show newyorkského radia Hot97 (jako deejay zde působí například Funkmaster Flex) se bude 6. června konat již podesáté. Poprvé však na stadionu místního fotbalového týmu Giants. Stadion pojme více jak 80 000 diváků a je ozvučen více jak patnácti sty reproduktory, které jsou schopny vydat zvuk o 65 000 wattech.

Na programu jsou například Busta Rhymes, Nas (při vystoupení prý vynechá narážky na Jay-Z), Lil‘ Kim, 50 Cent a samozřejmě stále oblíbený a stále v obrovských nákladech prodávaný bílý rapper Eminem.

Jak se dalo očekávat právě Eminem a jeho stájový kolega 50 Cent jsou již několik dní před koncertem na roztrhání. Za možnost vidět tyto dva, v současnosti nejprodávanější emcees, coby tandem na jednom pódiu v prodlouženém setu jsou někteří lidé schopni zaplatit až dva tisíce dolarů za lístek. Nehledě na to, že se jedná o jediné Eminemovo vystoupení v New Yorku před tím, než odletí na turné po Evropě.

Info: SOHH a Hot97

Novinka z 27. 4. 2003 (LayDee)
Eminem a 50 Cent vrací úder
V současnosti pravděpodovně dva nejprodávanější rappeři Eminem a 50 Cent pokračují ve válce s Ja Rulem a labelem Murder Inc. Na počátku dubna si je podali v předělávce Tupacova songu „Hail Mary“. Původně tento remake vznikl již v roce 2002, rýmuje zde i Busta Rhymes a teď jej použili jako rychlou odpověď na Ja Ruleův úder v podobě „Loose Change“.

„Hail Mary“ v jejich podání začíná intrem od představitele Violatoru Chrise Lightyho. Naváží se v něm do Irv Gottiho, který je neodmyslitelně spjat s Murder Inc. Říká zde: „Ayo, this is Chris Lighty, fuck you Irv Gotti, no subliminals, hollerin‘ in the back, we heard you! Yo this is Chris Lighty with my man Kay Slay, fuck you Irv Gotti!“

Eminem si přisazuje: „Come get me, If you want Shady / If Pac was here now / He would never ride with Ja / nah, nah, nah, nah“ … „You aint no killer you a pussy / That ecstasy done got you all emotional and mushy / beeyatches wearin rags in photos, Ja’s words being quoted / In The Source stealin Pac’s shit like he just wrote it…“

Přichází Centův rap, ve kterém svalnatý černoch říká: „Little niggas name Ja think he live like me / Talkin about he left the hospital took nine like me / You livin fantasies nigga, I been checkin ya deposit / When your little sweet ass gonna come out of the closet? / Now he wonderin why DMX blowed him out / Next time grown folks talkin beeyatch close yo mouth…“

Myslím, že není ani třeba vám to překládat, tito chlápci se prostě navzájem opravdu nenávidí. Shady a 50 se řádně rozjeli, po Tupacově skladbě přichází mixtape od DJ Green Lanterna „Invasion Pt. II/Conspiracy Theory“. Najdeme zde nejen výše zmíněnou „Hail Mary“, ale i další tracky, ve kterých se jejich obětmi stávají nejen Ja Rule, Murder Inc., ale i Benzino a Royce Da 5’9″. Tady máte k dispozici tracklist:

1. Intro
2. Eminem „The Conspiracy“ Freestyle
3. Ja Rule Freestyle
4. Eminem, 50 Cent, Tony Yayo, Lloyd Banks „Bump Heads“
5. Ja Rule Freestyle
6. Eminem, 50 Cent, Busta Rhymes „Hail Mary“
7. Eminem, D12, Obie Trice „Doe Ray Me“
8. Tony Yayo Freestyle „Live from C73 Rikers Island“
9. DJ Muggs feat. Eminem, 50 Cent, Lloyd Banks, Tony Yayo, Obie Trice „We All Die 1 Day“
10.DJ Green Lantern feat. Jadakiss, Sheek, Styles P, J Hood (D BLOCK) „2 GUNZ UP“
11.Eminem, D12 „Keep Talkin“
12.Obie Trice „Synopsis“
13.Obie Trice „8 Miles“
14.Fat Joe & P. Diddy „Conspiracy Theory“ GL Mix
15.Notorious B.I.G. & Cam’ron „Guntalk“ GL Mix
16.Rah Digga feat. Lloyd Banks „Party Over Here“
17.Lil Kim feat. 50 Cent „Magic Stick“ Green Lantern Remix
18.DJ Envy feat. Lloyd Banks, 50 Cent „What Goes Around“ Green Lantern Remix
19.50 Cent, Snoop Dogg „P.I.M.P. rmx“
20.Jay-Z Freestyle
21.Kon Artist & Kuniva „Wrong“
22.Kon Artist „Suck My Dick!“
23.HOM Freestyle
24.F.T. Freestyle
25.50 Cent, Eminem „Patiently Waiting“ (Live at State Theatre in Detroit)

Info: SOHH

Diskutuj na Bbarak.cz