hledat

Tags:

Nejprve Grammy a pak další obří pocta! Nas navázal na Jay-Zho a Dr. Dreho a zařadil se k nesmrtelným

Sdílej

Jen pár dní po získání své první Grammy, jíž spolu s Hit-Boyem obdržel za desku “King’s Disease”, si Nas dokráčel pro další významné uznání…

Jeho klasický debut “Illmatic“, jehož nahrával v devatenácti letech a který dostal jak v The Source, tak v XXL, hodnocení 5 z 5, totiž bylo přidáno do Národního registru nahrávek, který uchovává kulturně, historicky nebo esteticky důležité záznamy odrážející život za oceánem.

Dotyčnou instituci spravuje Národní knihovna Spojených států amerických a vědeckovýzkumné středisko Kongresu sídlící ve Washingtonu D.C. S počtem 155 milionů knižních titulů mimochodem jde o největší sbírku na Planetě Zemi.

Napříč celým spektrem respektovaná nahrávka z roku 1994 patří mezi pětadvacet nových přírůstků, mezi nimiž lze najít i renomované nosiče a la “Rhythm Nation 1814” od Janet Jackson, “When The Saints Go Marching In” od Louise Armstronga či “Celebration” od Kool & the Gang.

“Národní registr nahrávek uchovává naši historii prostřednictvím těchto děl odrážejících naši lidkost a formujících naši kulturu za posledních 143 let. Letos jsme obdrželi přibližně 900 nominací a návrhy od veřejnosti vítáme,” uvedla za celou organizaci Carla Hayden.

“Illmatic” tak navázalo na Jay-Zho “The Blueprint”, jemuž se dostalo stejné pocty v roce 2019 a Dr. Dreho “The Chronic”, který se zařadil mezi nesmrtelné v loňském roce.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Nasir Jones (@nas)

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1