hledat

Nejproduktivnější rapper západního pobřeží? Planet Asia má téměř každý rok dvě alba už dvacet let

Sdílej
 
Pokud ne v celém hip hopu, tak minimálně na západním pobřeží nemá Asiova pracovitost obdoby a nejsou výjimkou roky, kdy nás Jason vybalí rovnou  dvě či tři alba. Pochopitelně to sebou nese i některá specifika. Vzhledem k tomu, že jednotlivé releasy od sebe mnohdy dělí jen pár měsíců, je na málokterém Asiově releasu něco nového. Nemyslím tím jen soukromý život Jasona Greena, ale i postupy, které jsou jinak vždy zpracované s řemeslnou precizností. Je neuvěřitelné, že kalifornský čtyřicátník dokáže stále servírovat konstantní porci kvality. 
 
Je přitom ironií osudu, že jedinou pomlku, kdy nevydával žádné desky, měl tenhle pes, když působil pod Interscope Records, kam se dostal po albu Cali Agents How the West Was One z roku 2000. Veleznámé vydavatelství beztak věnovalo mnohem víc prostředků propagaci jmen jako Eminem nebo 50 Cent. Nezdá se ale, že by po odchodu z vydavatelství spadajícího pod Universal Music Group začal být tolik produktivní na truc.
 
 
Nyní máme před sebou nové album s názvem Golden Buddha, přičemž některé nahrávky typu Siddharta na podtitul mírně odkazují. Sám Medailon zůstává takový, jakého si ho pamatujete z loňského podzimu. Narážím tím na to, že stejně jako nechybí ani tentokrát skvělý hlas a striktní flow, není tu nic zásadně nového. 
 
Nosič doprovází videoklip ke skladbě Fireworks. Patnáct čerstvých nahrávek odsýpá po tradičně boombapové linii, doplněné Greenovým bezchybným hlasem a featuringy lidí jako The Architect, Trubin, Marvelous Mage, Hug KingPin, Xiomara Tristate či Killa Kali. Většinu hostů znáte již z předchozích nahrávek. Kompletní produkci alba zaštítil izznyce, jenž současně maká také pro Superstar Quamallah a další.
 
Nosiči se i tentokrát vyplatí věnovat pozornost a můžete si ho poslechnout celý po rozkliknutí přerávače pod článkem. Přesto nejoriginálnějším albem z poslední doby, co se týče zvuku, pro mě zůstává loňská spolupráce s Apollem Brownem Anchovies
 
 
Zdroje: tiskové prohlášení, 2dopeboyz.com
RUKAHORE_SHOP_BANNER

Diskutuj na Bbarak.cz