hledat

Tags:

Nas se po 14 letech vrátí koncertně do Česka. Kdy a kam na jednoho z newyorských králů zajít?

Sdílej

Hiphopový svět je plný hvězd jednoho hitu, umělců, kteří se střídají v udávání tempa scény i vysloužilých veteránů, kteří už žijí zejména z minulosti. Vedle nich ale najdeme hvězdy, které formují celou street culture, a jejichž vliv se odráží v samotné DNA scény. Jedním takovým je i legendární Nas – hudebník, který dodnes patří k nejúspěšnějším rapperům vůbec.

V Praze podruhé (poprvé se tak stalo v roce 2008 na Rock The Bells a objevil se i na slovenském Toto je hip hop, který pořádal Midi z Trosek) vystoupí díky agenturám Big Idea a Fource Entertainment už 4. června v Malé sportovní hale. Vstupenky (ve čtyřech vlnách od 850 Kč do 1290 Kč) budou v prodeji od 9. května na webu GoOut.cz. 

Jeho dráha započala v roce 1994 dnes už klasickým „Illmaticem“ a pokračuje do současnosti. V roce 2020 si Nasir za nahrávku „King Disease“ odnesl Grammy za nejlepší rapové album roku, minulý měsíc navíc vydal nové video k tracku“ Wave Gods“ s dvojicí A$AP Rocky & DJ Premier.

Nastradamus, Nasty Nas, Nas Escobar nebo God’s Son. Pod těmito přízvisky byl Nas na počátku devadesátých let známý jako jeden z předních hlasů newyorské scény a svými mixtapy produkovanými jmény jako DJ Premier nebo Kanye West bodoval u kritiky i posluchačů. V roce 1997, kdy byl zastřelen Notorious B.I.G., svedli Nas a Jay-Z, se kterým jej spojovala historie plná beefů, pomyslnou bitvu o rapový trůn.

Dolarový milionář z Mass Appeal Records se za celou hudební kariéru nepřestal dívat dopředu a jeho tvorba se tak vždy vyvíjela spolu s ním. Z dítěte ulice bez dokončené střední, až po uznávaného hudebníka, který patří mezi nejvlivnější hudebníky posledních tří dekád s šestnácti nominacemi na cenu Grammy a celkem čtrnácti nahrávkami na svém kontě je dodnes k nezastavení a své alba, na kterých se v minulých letech podíleli i Eminem, Laurin Hill nebo Dr. Dre, posílá do světa stejným tempem jako dřív.

Nas, A$AP Rocky a Dj Premier díky rapům, beatu i videu připomněli éru, kdy zářili Gang Starr

Nas a Stevie Wonder se zase až tak často nepotkávají. Kdo je chtěl mít v jedné věci?

Nas s Hit-Boyem nabízí i tento pohled na hlavní město hip hopu…

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1