hledat

Tags:

Na Slovensku už kdysi byla s The Fugees, nyní se Lauryn Hill podívá do Bratislavy premiérově i sólově

Sdílej

Existuje hodně alb, které jsou pro hip hop a R&B zásadní. Jedeno z nich ale způsobilo takové zemětřesení, že se stalo klasikou žánru a jakými standardem pro vše, co následovalo po něm. Jeho autorkou je legendární zpěvačka, rapperka, písničkářka a matka pěti dětí Ms. Lauryn Hill, jíž uvidíme jako headlinerku na hlavním pódiu dvanáctého ročníku výborného festivalu Uprising, jehož „hrací plocha“ je rozložena na bratislavských Zlatých píscích.

Multiplatinová umělkyně vstoupila do hudebního povědomí jako člena The Fugees, kteří debutovali v roce 1994 nahrávkou „Blunted on Reality“. O dva roky později parta ohromila druhou deskou „The Score“, které pomohla proslavit i coververze „Killing My Softly With His Song“ od Roberty Flask a „No Woman, No Cry“ od Boba Marleyho. Tehdy bylo Lauryn pouhých jednadvacet let.

Rozruch, který svou muzikou způsobila, ale ještě měl teprve přijít. V srpnu 1998 sólově debutovala deskou „The Miseducation of Lauryn Hill“, díky kterému se z ní stala novodobá superstar. Písněmi „Doo Woop“ „Ex-Factor“ či „Everything is Everything“ si podmanila posluchače i hudební kritiky a získala několik významných prvenství.

Album se stal nejrychleji prodávaným ženským debutem v historii a Lauryn Hill za něj získala jedenáct nominací na Grammy. Stala se prvním hiphopovým umělcem, který vyhrál cenu album roku a první ženou, jež si od akademie odnesla hned 5 sošek. V létě 2001 pak nazpívala unplugged pro MTV.

Jako sólistka vystoupí třiačtyřicetiletá L-Boogie s kapelou na Slovensku vůbec poprvé (před více než deseti lety už byla v Bratislavě s The Fugees a chvíli poté hrála sólově také v Praze) a stane se tak koncem léta, konkrétně 23., nebo 24. srpna. Kromě ní budou ve stejném termínu na Slovensku také Smif N Wessun a stane se tak s českým Championem Soundem.

Bližší info o lístcích hledejte na webu uprising.sk a v síti Ticketportal.

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1

Diskutuj na Bbarak.cz