hledat

Tags:

Na Gang Starr mohli být i Drake, Kendrick Lamar, Yasiin Bey nebo Nas. S kým chystá Dj Premier příští album?

Sdílej

Znáte-li většího hiphopového srdcaře než Dje Premiera, stavte se do redakce bbarak.cz a máte u nás čokoládu.

Zásadní producentské jméno žánrových dějin tento týden prozradilo, které další jména chtěl mít na novém Gang Starr albu „One of the Best Yest“.

Z Preema vypadlo, že na podzimní nahrávku vábil také Drake nebo Nase, s tím, že jejich účasti zabránil jak nabitý kalendář a jiný program, tak soudnost a momentální rozpoložení.

„O účast jsem požádal Drakea, protože jsem s ním pracoval na albu „Scorpion“. Byl ale tak ponořen do svého turné, že nebyl ten správný čas a já to potřeboval udělat opravdu hodně rychle,“ ozřejmil člen PRhyme.

„Nas mi zase odpověděl, že je v nepíšícím režimu. Říkal mi, že pokud to udělá, musí to zabít a musí znít stejně dobře jako Guru. Ale necítil se na to a nechtěl to spáchat jen napůl. A to jsem respektoval,“ doplnil nejznámější specialista na boombap.

Premier lanařil i Mose Defa, leč neúspěšně. „Yasiin to měl udělat. Pořád jsem ho urgoval, urgoval a urgoval, ale nikdy se to nerealizovalo. Dluží mi to,“ zaznělo z úst newyorského veterána.

V projektu mohl být namočen i Kendrick Lamar. Renomovaný rapper z Top Dawg Entertainment i jeho manažer Dave Free mu však sdělili, že se se soustředí na příští projekt a ničím jiným se nerozptyluje. Žijící producentská legenda uvažovala také o Jay-Zm, ale Jay Hova nakonec zůstal neosloven.

A co bude dál? Kamarád Big Shuga, Freddieho Foxxxe či Group Home plánuje příští album s Jeru The Damajou, s nímž nahráli přesně před čtvrtstoletím klasiku „The Sun Rises In The East“, na níž má své místo i výjimečný poklad „Come Clean“.

Člen Gang Starr Foundation ho samozřejmě i přes někdejší dlouholetý rozkol neodmítl a zarýmoval si ve fláku „From A Distance“…

Talib Kweli a Yasiin Bey budou opět Black Star. Na více než 20 let starou klasiku navázali výhradně s Madlibem

Gang Starr už tvoří opět 2 hráči. Jak zvládl své „karaoke“ syn Gurua?

RUKAHORE_SHOP_BANNER
Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1