hledat

Tags:

Na desce nemám hosta jen proto, abych si honil triko, že se s někým znám, hlásí Kato a potvrzuje příchod A-Teamu

Sdílej

Kato je jedním z nejdéle účinkujících umělců zdejší branže. Jeho rýmy vyprávějící příběhy posbírané po barech a v ranních hodinách na koncertech posluchače pobaví svou básnickou rafinovaností, stejně tak ale umí i říznout do živého, aniž sklouzávají do laciné vulgarity. 

“Made in Strašnice” je v pořadí již sedmé album Prago. Deska vznikla v rekordním čase díky koronaviru a jeho omezením, kdy hudebník nemohl vystupovat. “Nemohli jsme hrát, tak jsem se rozhodl využít to v náš prospěch. Seděl jsem ve studiu a pracoval. Při první vlně vzniklo asi 60 beatů, ze kterých jsem horko těžko vybral 30, který bych fakt chtěl použít. Během druhý vlny jsem to doklohnil do skoro hotový podoby,” říká Kato.

Deph zanedlouho oslaví své dvaačtyřicáté narozeniny, a právě tento pomyslný vstup do nové životní etapy je červená linka táhnoucí se celým albem. Kato je druh básníka, který umí stárnout. Vyspělé texty přiměřené věku přináší posluchači pokaždé něco, s čím se může sám ztotožnit. 

19 tracků na novince má tématicky široký záběr od klasických rýmů o komplikovanosti dospělých vztahů, nezbytný strašnický patriotismus, přes temnotu hříšných lidí, až po veselou historku vycházející ze vtipu, jak se vyvléknout z policejní kontroly. 

Na desce hostují další známé osobností hiphopové scény, jako jsou Hugo Toxxx, Rest, MC Gey. „Jsou to přesně lidi, kteří těm písničkám prospívají. Nemám tam hosta jenom proto, abych si honil triko, že se s někým znám. S Restem tam jsou dokonce dvě věci. Plánujeme i společné album v rámci projektu A-Team, protože jsme oba Adamové. Ve třech věcech je také ženský hlas, což je Jasmína Tůmová,“ popisuje Kato.

Při poslechu alba si rozhodně nepomyslíte „Když nebudeš nic řikat, proč bych tě měl poslouchat”, protože, jak říká sám Kato: “Dělám takovou muziku, jakou bych rád poslouchal a nic mě na tom nemrzí.”

Deska “Made in Strašnice” je v prodeji od pátku 11. června. Od tohoto dne je již možné si ji poslechnout na digitálních platformách. 

 

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1