hledat

Na co tady čumíš, ptá se Durrty Goodz v novém klipu

Sdílej

Jestli vám někdo tvrdí, že poslouchá grime, a nemá přitom ponětí o tom, kdo je to Durrty Goodz (dříve Doogz), lže. A to nejen kvůli tomu, že Durrty předloni vystoupil v Praze (a předtím krátce i na Hip Hop Kempu), že je to MC s megazajímavou a rychlou flow, že vydal relativně nedávno vynikající EP Born Blessed nebo mixtape Ultrasound (či předtím EP Axiom), nebo že měl jeden z nejznámějších beefů s kmotrem Wileym (nebo že jeho nevlastní brácha je Crazy Titch odpykávající si ve vězení pětatřicetiletý trest za vraždu). Doogz je prostě pojem a těžko byste hledali někoho, kdo by s tímhle nesouhlasil.

Díky výše řečenému je více než potěšující fakt, že Durrty brzy vydá album Overall, které má podle jeho slov představovat Worldwide Grime, grime, který budou poslouchat lidé po celém světě. To je sice docela snová představa, ale o kvalitu se u Doogze bát nemusíme. Samy za sebe mluví i loňská videa Gunshot, Jail Tails 2 nebo poměrně nedávné Daily Duppy, za zmínku jistě stojí i jeho účast v Dexplicitově bombě Pull-Up Riddim, která je remixem dnes už klasického hitu Pull-Up Dat téhle ikony grimeové proukce a která vznikla na konci loňského roku v protiváze k allstars riddim Pow 2011 Lethala Bizzla (více o tom tady).

Dexplicit – Pull-Up Riddim feat. Big H, Black the Rippera, Durrty Goodze, Big Narstieho, Dot Rotten & Shizzle

Teď už ale pojďme na to, kvůli čemu tu tenhle článek je. Durrty Goodz totiž vše zase posouvá na další úroveň, když vypouští propracovaný videoklip k singlu Oi What You Looking At?. Zobrazuje v něm svůj souboj s přízraky ulice, které obratně posílá zpátky tam, kam patří – k zemi -, a přestože jde o jinak klasický raprezent song, bude vás bavit. Další info o desce Overall a o Doogzovi napříště hledejte samozřejmě na jediném českém serveru věnovaném výhradně grimeu, na Grime.cz.

Durrty Goodz – Oi What You Looking At?

Diskutuj na Bbarak.cz