hledat

Tags:

Na český boombap chodí prý stále méně lidí. Dokážou tento fakt změnit JohnyBoss a DJ Fatte?

Sdílej

Jednadvacátý zářijový den minulého roku patřil dvojici, jejíž srdce tluče pro boombap. DJ Fatte již nějaký ten pátek vyťukává bubny, které mají své charisma a rukopis. Podepsán pod celou řadou známých skladeb rozhodl se spojit síly s JohnyBossem, jehož milovaným hoodem je pražský Žižkov. Výsledek už znáte, ale nový singl možná zatím nikoliv.

Zaslechl jsem hlasy, že by deska „Made in Czech“ měla vrátit boombap do podvědomí veřejnosti. Zda se tak stalo, si neodvažuji tvrdit, stejně jako netuším, kolik se prodalo fyzických kusů. Jisté však bylo, že si deska své posluchače našla a vsadila na upřímnost a životní příběhy.

Z vlastních zkušeností těží i nový singl „Propadák“, který by mohl být předzvěstí, že jejich spolupráce nezůstane jen u jediného disku. „Na český boombap chodí stále méně lidí. Tenhle track popisuje situaci, která nastala při live show, kdy promotér nezaplatil honorář v plné výši kvůli prázdné frontě na pivo,“ stojí v popisku pod samotnou skladbou. Zdá se to jako bizár? Pro plné pochopení stačí přechroustat celou zvukovou stopu a udělat si vlastní obrázek.

Tagy:
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012 se slabostí pro rap ze všech koutů Evropy

  • 1