hledat

Tags:

Mladšímu bratrovi Doriana hrozili žalobou, druhou desku „Sláva nejhorší droga“ tak servíruje s upraveným pseudonymem

Sdílej

Grey256 právě vyslal do oběhu své druhé album „Sláva nejhorší droga“. Mladší bratr Doriana na něm podle jeho distribuční firmy Warner Music Czech Republic znovu dokazuje, že patří mezi největší talenty naší hiphopové scény.

Jeho hvězda naplno zazářila na konci roku 2019, kdy ještě jako Grey vydal singl „LaLaLa“. Skladba má jen na Spotify 4,5 milionu přehrání a trvale se objevuje v přehledech nejstreamovanějších nahrávek dodnes.

Z neznámého mladíka se doslova přes noc stala známá tvář rapové komunity a těžko byste u nás hledali dalšího interpreta, jehož kariéra zaznamenala na začátku roku 2020 podobně strmý růst.

Debut „Mladej Hladovej“ se v březnu ihned po vydání zařadil mezi nejprodávanější alba v Čechách a v žebříčku soupeřil s deskami Viktora Sheena, Kontrafakt a Nik Tenda.

Greyova úspěchu si všimli dokonce až za oceánem. Americké popové dvojce Grey, která se podílela například na Zeddově hitu „Middle“ nebo písničce „Starving“ zpěvačky Hailee Steinfeld, se nelíbilo, že používá stejný pseudonym a hrozila žalobou.

A protože soudní spor s hudebníky nominovanými na Grammy nebyl v rapperově zájmu, zrodil se Grey256.

Pod novou přezdívkou vydal minulý týden zmíněnou novinku „Sláva nejhorší droga“, na kterou si pozval hned několik hostů.

Na nahrávkách ho doprovázejí Dorian a Psycho Rhyme, s nimiž už spolupracoval v minulosti, nebo Neno a Koukr z kolektivu Black Sheep Cartel.

 

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1