hledat

Tags:

Mladá krev ze Slezska Bony Bones dává vzpomenout na svůj poslední release. A co plánuje dál?

Sdílej

Rap game nabízí taktéž v českém prostředí etablované značky, ale i jména, která na svou chvíli pozornosti teprve čekají. Redakce Bbarak.cz nikdy nenatahovala u každého prahu červené koberce, ale v mnoha případech dokázala pootevřít ty pomyslná vrátka. Tentokrát padla volba na mladou krev ze Slezska, která používá hudební pseudonym Bony Bones. Proč právě on by mohl krmit vaše přehrávače v nadcházejících měsících či dokonce třeba dekádě?

V roce 2021 vydal album „Exit“, ke kterému se v těchto dnech vrací ještě jednou vizuální připomínkou. Tentokrát padla volba na skladbu „Game over“. „K albu vyšly celkem tři vizuály. Pilotní singl byl „ATM“, což je za mě pořád nej track z alba, dokonce mi za něj dalo props pár známých MC´s jako třeba Vec nebo Oliver Lowe, se kterým jsme dokonce ukuchtili i spolupráci, která vyjde na jeho novém albu „Otče náš, jenž jsi na LSD“. Poslední vlaštovka z alba je „Game over“, kterou jsem se to celé rozhodl uzavřít. Dost lidem v rapu vadí zkratky a míchání češtiny a angličtiny, bohužel 3 měsíce v USA mě dost poznamenaly a už není cesty zpět,“ nechal se slyšet s lehkým nádechem vtipu Bony Bones.

Stejně jako mnozí jeho profesní kolegové si musel svou cestu do hudebního světa vydláždit vlastní pílí a osobitým příběhem. „Hudbě se věnuju od mala. Už jako malý kluk jsem věděl, že se chci motat okolo rapu. Začalo to už ve škole, která mě moc nebavila a hudba pro mě byla takový malý únik z reality. Už zhruba v jedenácti jsem zkoušel psát první texty a v patnácti jsem poprvé navštívil studio, což v té době nebylo úplně zvykem, že takhle mladí kluci jezdili nahrávat na vlastní náklady,“ pokračuje součástka ze Slezska, která postupem času začala pronikat více a více do tajů studiových postupů a materiálů.

„Dost dlouho jsem psal do šuplíku, protože jsem měl vždy velkou sebereflexi a nechtěl jsem vydávat něco, co by nedávalo smysl. Všechno to začalo až okolo roku 2015, kdy jsem s Fliptyckem začal makat na našem prvním společném albu „Kontrasty, které vyšlo v roce 2017,“ odtajňuje Bony Bones své první kroky a dodává, že zkušenosti sbíral i během svých toulkách po Čechách i zahraničí.

„Rok jsem žil v Brně a potom zhruba 3 měsíce v New Jersey, kde jsem dělal rekonstrukce bytových jednotek a o víkendech jezdil sám vlakem do New Yorku nasávat atmosféru. Navštívil jsem třeba i QUAD´s (studio kde prostřelili 2Paca, dokonce jsem jel tím výtahem, kterým jel postřelenej do bezpečí). V té době se mi začala hlavou honit myšlenka, že bych mohl zase něco vydat, a tak v podstatě vznikl pracovní název alba „Exit. Tohle slovo tam bylo na každém rohu,“ uvádí Bony Bones, který také dodává, že mezi jeho zájmy není jen práce za mikrofonem. „Momentálně se věnuji i produkci a DJingu. Letos bych chtěl stihnout 2 EPčka, jedno čistě produkční a druhé i s rapem, které chci pojmout jako takový předvoj mého druhého sólo alba,“ uzavírá.

Tagy:
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012...

  • 1