hledat

Mistrovství ČR ve skateboardingu – mrkni na fotky!

Sdílej

Závod Mistroství ČR ve skateboardingu začal již v pátek 5.10.2007 volným tréninkem. Závodníci měli možnost natrénovat své jízdy den před oficiálním zahájením celé akce. V sobotu 6.10. se do kvalifikačních kol disciplín street, bowl a 123mp3 best trick contest přihlásilo celkem 128 jezdců z několika zemí světa. První v programu byla v sobotu od 12.30 hodin kvalifikace hlavní disciplíny Street, která končila okolo šesté hodiny. Ve streetu postupovalo do nedělního semifinále třicetpět jezdců. Kvalifikace se nejvíce vydařila Arnoštu Ceralovi z Hradce Králové, který byl do té doby na druhé příčce průběžných výsledků celé série. Po disciplíně street měli organizátoři v programu kvalifikaci disciplíny Bowl/Pool. Z této disciplíny do nedělního finále postupovalo dvanáct jezdců. Nejlepší jízdy v Bowlu předvedli 25 letý Jan Tomšovský z Hradce Králové a o deset let starší skateboardová legenda David Horváth z Prahy. Po ukončení sobotní kvalifikace byla připravena party v doprovodu živých kapel Loco Mosquito a Apple Jucie. Před nedělním semifinále streetu se jel dívčí Jam. Z dívčího jamu, který trval půl hodiny vzešla vítězka závodu Klára Kašparová. Klára předvedla nejlepší jízdu ze všech přihlášených účastnic závodu a díky tomu si ukrojila z koláče 2000 Kč z celkových prize money ve výšši 50.000 Kč za nejelpší dívku závodu. Nedělní semifinále mužů ve streetu začalo ve 13.00 hodin. Po ukončení semifinále byl opět na řadě Bowl. Ve finále Bowlu se bohužel Janu Tomšovskému nepodařilo udžet první příčku. Na první místo se dostal Martin Jurášek z Havířova, který zajel nejlepší jízdu. Po finále Bowlu přišlo na řadu tolik očekávané finále streetu do kterého se ze semifinále dostalo 12 nejlepších jezdů celého klání. Finále doprovázelo skandování více než tisíce diváků a bylo opravdu na co koukat. Celý závod a tím i prize money 10.000 Kč pro Mistra ČR si odnesl maďarský jezdec Zsolt Karkkosiak z Budapešti a na druhém místě skončil slovenský borec Marek Zápražný z Malacek. Čest českému skateboardingu zachránil Martin Pek, který si odnesl prize money a věcné ceny za třetí místo. Bohužel se českým jedzcům nepodařila prolomit smůla z minulých let a mistrovský titul Mistr ČR ve skatebaordingu putuje opět do zahraničí. Po skončení hlavní disciplíny street byl ještě na pořadu 123mp3 Best trick contest ve kterém se také zadařilo slovenskému jezdci Peteru Molecovi. Peteru se podařil čistý a stylový trik na nejvyšším zábradlí switchcrooked grind. Druhý nejlepší trik se podařil českému jezdci Arnoštu Ceralovi switch backside tailslide. Předávání cen vítězům proběhlo o půlosmé večer. Organizátoři rozdali prize money 50000 Kč spolu s věcnými cenami od firem LAKAI, SKATESHOP.cz, VOLCOM a 123mp3. Celé závody doprovázelo hezké slunečné počasí a nadprůměrná divácká návštěvnost. foto: Eri-Ador&G4 (www.eri-ador.com) Support: jirka.zprahy.com