hledat

Tags:

Miluju tu chemii mezi mnou, hostem a beatem, hlásí Idea o svém komplet vyprodukovaném artiklu

Sdílej

Oligarcha labelu Ty Nikdy, výrazná osobnost tuzemského rapu, která ráda posouvá své vlastní hranice a nezná limity. Možná i proto Idea nezakrněl ve studiu za mikrofonem, a začal vnímat proces tvorby hudby v širším spektru, což vedlo nakonec ke koketování s tvorbou beatů, nakonec i produkci celých věcí. S kůží na trh přichází nyní s novou deskou „O beatech a lidech“, na které se podílelo celkem 25 hostů.

Výsledek práce zahrnující v řeči času zhruba rok a půl vychází již 12. března na Ty Nikdy labelu na vinylu a digitálně. Vždycky jsem si chtěl postavit svůj vlastní projekt od A do Z komplet, včetně aranží a beatů. O beatech a lidech vznikalo naprosto přirozeně asi rok a půl, ale zrálo to ve mně asi tak posledních pět let. Chodil jsem denně do studia, učil jsem se produkovat tracky, nejenom dělat beaty,“ prozradila polovička formace IF v promo videu.

„Miluju tu chemii mezi mnou, hostem a beatem, jak to funguje nebo nefunguje, jak to nakonec skončí a přetavíme to do tracku. I když někde nerapuju, o to víc jsem tam v instrumentálu a na všech věcech jistým způsobem jsem. Dělat projekt v tolika lidech je pro mě ve finále hlavně o respektu, toleranci, kompromisech, důvěře a hlavně o lásce,“ prozradil Idea o svém produktu, který vnímá jako splněný sen.

„Je tam 25 hostů, spousty beatů, aranží, dohrávek, vokálů, emocí, pokusů a omylů. Pro mě je to obrovská výhra, ať vám to bude znít jakkoliv. Tohle byl vždycky můj sen a nevěřil jsem, že ho dám v roce 2020 dohromady,“ dodal Idea na svém Instagramu.

Tracklist

1. Synergia + Jana Kirschner
2. Duše
3. Madafak + Martin Matys
4. Hesla + Jana Kirschner
5. Ejtu
6. Nikdy mi nebylo líp + Boy Wonder
7. Před ani po + Puškyn Nikodém, FVCK_KVLT
8. Černobílý světy + Hellwana
9. 5. element + Modré Hory, MC Gey
10. Nespavost + 6Polnic
11. Diana
12. Automat + D.O.T.S.
13. Hraju jsi + MC Gey, Crystal Kidz
14. Goretex + TrashBoySony, Rest
15. Halo? + Karlo, Koky
16. James + DJ Zerwox

Tagy:
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012...

  • 1