hledat

MC Gey, Idea a Paulie Garand byli svědky toho, jak Marsimoto kouzlil v Lucerně

Sdílej

V pátek prvního březového dne se objevil uznávaný německý label Green Berlin v pražském klubu Lucerna. Hlavní hvězdou večera byl zelený žabák Marsimoto, který přítomné dostal parádně do varu. Bylo to nejen díky vystoupení plného energie a emocí, ale i doprovodných efektů. Redakce Bbarak.cz byla samozřejmě na místě činu, stejně jako třeba trio ze stáje Ty Nikdy, které sledovalo počínání našich západních sousedů na stagi.

Když jsme se prodírali velice slušně zaplněnou Lucernou, bylo patrné, že podstatná část návštěvníků byla z Německa. Dokládaly to nejen městské šály například z Drážďan. Jen pár metrů od pódia postával MC Gey a spojeně a uznale kýval hlavou. „Trochu jsem se bál, že tady bude málo lidí, a jsem rád, že ho Němci přijeli podpořit,“ nechal se slyšet člen tuzemské stáje Ty Nikdy.

Právě jeho přítomnost by možná některé čtenáře zaskočila, ale jak sám MC Gey prozradil, jeho hudební dráhu sleduje již pár let. „Já ho sleduju už od roku 2012, kdy jsem ho objevil díky desce Grüner Samt. V tý době mě zaujal odkazem na Quasimota včetně MF Dooma nejen tou maskou. Nikdy jsem nebyl fanouškem německýho rapu, až mě to v některých chvílích i iritovalo, tak Marsimoto mi ukázal, že to může být fajn. Vtáhlo mě to beatama, atmosférou a flow,“ rozpovídal se na adresu německého rappera, který kromě jména Marsimoto využívá i pseudonym Marteria.

Show trvala více jak hodinu a půl a zazněla většina nejznámějších skladeb, ale i věci z loňské desky „Verde“.  Nejvíce fungovaly osvědčené hity jako „Illegalize It“, „Wellness“ nebo „Go Pro“. Marsimoto během show stihl hned dvakrát vyměnit svůj kostým, na své tváři prostřídal tři masky a na pódiu se objevil i v indiánské čelence ozdobené orlím peřím.

„Dojem z tohoto koncertu mám takový, že jsem čekal čistej koncert, protože jeho nahrávky jsou profi. Dostal jsem toho nakonec ještě víc, protože tam byly dobře sladěný světla, ke každé skladbě ladily barvy, borec se šel třikrát během show převléknout. Od rána tu prý řešili stage, měnili světla. Tohle bylo skvělý rapový divadlo. Marsimoto se nemusel mezi písničkama ptát, jestli se lidi baví. Bylo to bez vaty, což mi chybí u českých koncertů. Tady se často cpe vata, skáče tam patnáct homeboys za DJem a lejou ta zvukařům pivo do odposlechů. Živá kapela už jen leštila beaty, který jsou sami o sobě super. Každej z tý kapely měl masku, měli naučený pohyby, měli jasně daný rozestavní. Pro mě to byla naprosto profesionální divadelní show, kterou jsem očekával, ale stejně mě překvapila,“ hodnotil pozitivně koncert Marsimota.

iFrame

„Jsem šťastný, že jsem tu mohl být. V jednu chvíli jsem si dokonce říkal, že se stydím brát peníze za koncerty, když jsem to viděl. Tohle bylo něco úplně jinýho. Show, která si zaslouží zaplatit a která si zaslouží diváky. Vidím, že máme v Čechách co dohánět,“ dodal MC Gey a redakce Bbarak.cz s ním souhlasí, neboť celá show byla velice vydařená a bohužel nám poukázala na fakt, že něco takového nám tu chybí.

RUKAHORE_SHOP_BANNER
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012 se slabostí pro rap ze všech koutů Evropy

  • 1

Diskutuj na Bbarak.cz