hledat

Tags:

Marpo: Naštvalo mě, jak se teď některý lidi vyjadřujou ke kultuře, že hudba není potřebná

Sdílej

To, že je poslední položkou videografie Marpa záležitost “Nebaví”, již od tohoto týdne neplatí. Nejčerstvějším přírůstkem je totiž akční klip “Poslední rapovej hrdina”, což je track o současném dění…

“Trošku mě naštvala situace, jak se některý lidi teď vyjadřujou ke kultuře v tomhle coronavirovým období. Jak hudba není potřebná. Přitom lidi přežívaj naopak krušný chvíle dost často díky hudbě,” podotkl pětatřicetiletý hudebník, jenž v tomto případě spolupracoval s Hard Targetem.

Režisérem klipu, jehož předlohou se stal pro frontmana TroubleGangu film “Extraction”, je Matěj Říha, který se spolu s Ondřejem Čechovským postaral i o námět.

“Říkal jsem si, že bych chtěl taky jednou něco takovýho natočit. Nejen klasickej rapovej klip,“ říká rapper, jehož nápad podpořil a zrealizoval výše zmíněný režisér “S Otou jsme oba extrémisti a chtěli jsme udělat akční nářez, co v CZ/SK nemá obdoby. A všechno real, žádný greenscreen,” doplňuje.

Netradiční natáčení a role akčního hrdiny autora songu strašně bavila. “Kaskadérsky to hlídal Pavel Bezděk a Dimo Lipitkovsky z ASAP Stunts, kteří točili například “13 hodin: Tajní vojáci z Benghází” nebo “Hartovu válku”. Bylo to super škola. Je to něco jinýho a člověk pak kouká na filmy úplně jinak. Strašně herce obdivuju,“ přiznává Marpo.

Poslední slovo pak dostal opět režisér. “Velký dík patří Ondrovi Čechovskému, který se mnou na klipu makal od námětu, přes location scouting, řezání zdi, až po natáčecí den. Také Pavlovi Bezděkovi a jeho kaskadérům a Jirkovi Mařanovi s teamem od vizualních efektů. Obě skupiny dělají i pro shows pro Netflix, takže jsem moc rád, že se nechali ukecat k tomuto natáčení,“ děkuje celému týmu Matěj Říha.

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1