hledat

Tags:

Maniak: S Orionem občas vymýšlíme fiktivní názvy desek, ale reálně na ničem neděláme

Sdílej
RUKAHORE_SHOP_BANNER

Pod křídly pražské stáje Bigg Boss se Maniak vypracoval v jednu z nejsledovanějších tváří českého rapu. Zvládl by to zřejmě i bez cizí pomoci, ale darovanému koni se na zuby nekouká, i když koněm je v tomto dostihu možná on, a to černým. Po jeho koncertu na Okaaay Open Airu jsme prohodili pár slov nejen o tom, co se stalo, ale i o tom, co se teprve stane. A není toho zrovna málo. Více snad už není třeba v úvodním odstavečku prozrazovat, když odpovědi naleznete o pár řádků níže.

Lidé si tě tu na festivalu vytleskali a vyskandovali ještě na jednu věc, kterou byla skladba „Gelik“. Ta je v Ruštině, občas používáš i francouzské hlášky. Kolika jazyky tedy hovoříš?

Dá se říct, že asi čtyřmi. Angličtina, francouzština, ruština a čeština. Ještě mám nějaký drobný znalosti v němčině, takže jsem schopnej si objednat wiener würstchen.

Ve Francii ses objevil na rádiu SkyRock FM v pořadu PlanéteRap. Podařilo se ti něco podobného jako Smackovi, který několikrát navštívil rádia v Londýně. Jak ses k tomu vlastně dostal a otevřelo ti to nějaké nové dveře?

Nemyslím si, že bych na někoho navázal. Smack udělal svoje právě v Anglii a já jsem udělal svoje ve Francii. To jsou dvě rozdílný věci. Zpětná vazba byla super, lidi byli nadšený, ale nemá to žádný milionový ohlasy, je to spíše splnění snu pro mě a pro mnoho fajnšmekrů, co tady poslouchaj francouzskou scénu. Právě oni z toho byli nadšený nejvíc, stejně jako lidi ze scény. Psalo mi hodně rapperů a dávali mi props. Byl to posun. Je to super.

Bylo by dalším splněním snu ulovit nějaké velké jméno z tamní scény na desku? PNL, Kaaris, Gradur, Lacrim, Niro…

PNL odmítli featchuring s Drakem, což je asi odpověď na náš feat. Hele, něco se řeší. (smích)

Při své show jsi také zmínil své nové album, které vyjde ještě letos. Zároveň si tu fanoušky namlsal na fakt, že prvním nahraným hostem je tvá koncertní DJka Black Angelika. Urval jsi do studia ty, anebo jak se tenhle nápad zrodil? Sharlotu před lety také v Blakkwoodu vyhecovali na rapovou dráhu… Myslíš, že má potenciál být do tří let českou královnou rapu?

Ty vole, jako nevím, jestli donutili Sharlotu rapovat, ale Angeliku rozhodně nikdo nenutil. Sama přirozeně přišla, že chce nahrát nějakej track. Uvidíme. Bylo to ale stoprocentně z její strany. Ona mě doslova nutila, že teď půjdeme do studia a teď bude rapovat ona. Rozhodně má potenciál jako prase. Má se mnou nahranou jednu sloku, takže toho musí ukázat ještě víc, ale potenciál má.

Avizuješ svou novou desku, ale také se ke mně občas dostanou informace, že bys měl vydávat i placku s Orionem. Je to pravdivá informace?

S Orionem jsme jenom na dobré vlně. Když se vidíme, tak vtipně vymýšlíme fiktivní názvy desek,  covery a koncepty, ale nic se reálně nestalo, i když už spolu máme třeba tak šest věcí, možná sedm. Určitě bychom mohli vydat třeba mixtape společných tracků, což by ale bylo hrozně retardovaný. (smích)

Do kdy tvé koncerty budou obsahovat disstrack na Marata? Je někdo na scéně, s kým by ses bál jít do otevřeného beefu?

Asi dokud mě to bude bavit. Rozhodně Ega. Ne, že bych se ho bál, protože když se má jít do války, tak se jít má. Rozhodně bych v něm viděl konkurenci. Byl by to hrozně složitej beef, ale neznamená to, že bych to chtěl. Spíš bych s ním chtěl naopak feat. Je tu miliarda kvalitních rapperů, ale on mě napadl jako první, když ses takhle zeptal. On může v Československu přerapovat každého. Extrémní challenge.

Před pár dny ses vyhranil při válce mezi P.A.T a Fobiou Kidem na instagramu. Čekáš také pozvání do Šale za několik tisíc euro?

Jo, Pata a Mata a Fobia není ten Mat. (smích) Pozvání do čeho? Jo, do Šale. To je ten jeho hood. Ty vole, je to zajímavej nápad, ale nečekám pozvání a vlastně nečekám nic. Měl jsem dojem, že když děláš rap, tak nemůžeš mít takový debilní rasistický kecy. Extrémně mě to iritovalo. Já se neseru do cizích záležitostí, ale kdo poslouchá rap, tak mu to musí přijít debilní někoho rasisticky urážet. To mě jako nikdo nepřesvědčí o opaku. Rasistický kecy do rapu nepatří. Nazvat někoho opicí z Ugandy. Musel jsem napsat svůj názor…

Bbarak.cz slaví letos 20 let výročí od svého založení. Vzkázal bys něco redakci a věrným čtenářům?

Co bych jim vzkázal… já když jsem začínal rap, tak Bbarak byl jedinej časák. To víme všichni. Čtenářům vzkazuju, že chci ještě jednou tištěnej časopis, kde bude černá titulka „Ach Ano“. Ať se vám daří a jste ještě lepší!

RUKAHORE_SHOP_BANNER
Tagy:
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012 se slabostí pro rap ze všech koutů Evropy

  • 1