hledat

Tags:

Mám rád tradiční hip hop, d’n’b, trap i poezii a vše se to snažím zkombinovat spolu s jazzem, tvrdí Denzel Curry. Kdy ho uvidíme v Česku?

Sdílej

Denzel Curry spojuje jako jeden z mála flow staré rapové školy s aktuálními trapovými beaty. Svou elektrizující živou show předvede ve své nejlepší formě v Praze na turné k novému albu „Melt My Eyez See Your Future“, na které nedávno lákal prvním singlem „Walkin“ s futuristicko-westernovou stylizací.

Denzel Curry v Praze vystoupí 16. května v Malé sportovní hale v Holešovicích, spolu s ním se představí i vycházející hvězdy Kenny Mason a PlayThatBoiZay. Vstupenky (850 Kč) budou v prodeji od 28. ledna na fource.cz a v sítích GoOut.cz a Ticketmaster.

Track „Walkin“ vyšel společně s epickým videem režírovaným Adrianem Villagomezem. Ve vizuálu Curry prochází vesmírnou pouští a v závěru se potkává s antagonistou ztvárněným legendárním westernovým hercem Johnem Waynem. Skladbu produkoval Banx (Jorja Smith, J. Cole) a jedná se o jeden z nejdynamičtějších tracků vůbec, který skvěle uvozuje celé album i novou éru v kariéře amerického hudebníka.

Ten se s koncem roku 2021 rozhodl ukončit své období plné altereg a postav. „Mám rád tradiční hip hop, drum and bass, trap i poezii. Všechno se to snažím zkombinovat dohromady spolu s jazzem, který hrál neustále u nás doma, když jsem byl ještě dítě. Na tomhle albu se ze sebe snažím dostat vše, čemu jsem se na deskách TA13oo a Imperial vyhýbal, protože jsem trpěl depresemi a problémy se vztekem,“ prozradil sedmadvacetiletý interpret.

Denzel Curry pochází z Miami a své první mixtapy začal vydávat před deseti lety jako člen vlivné crew Raider Clan (Xavier Wulf, Chris Travis), která stála u nástupu trapu. Ve své tvorbě tak Curry mixuje oldschoolový hip hop s mlhavými beaty a cloud rapem, mezi jeho vzory pak patří 2Pac, dancehallový jamajský zpěvák Buju Banton, ale i klasičtí afroameričtí básníci.

Svým debutem „Nostalgic 64“ (2013) a singlem „Ultimate“ (2015) upevnil svou pozici na undergroundové scéně. Když o pět let později debutoval na major labelu s nahrávkou „TA13oo“, patřil už Curry mezi nejkultovnější rappery na scéně. Do širokého povědomí se dostal díky virálnímu hitu „Clout Cobain“, který tematizoval hudebníkovy deprese.

Ve srovnání s kolegy si Curry na desky nezve tolik hostů, své spolupracovníky si vždy pečlivě vybírá z řad undergroundových rapperů (JPEGMAFIA, Slowthai, J.I.D nebo Goldlink). V roce 2020 vydal i netradiční mixtape „Unlocked“, který produkoval vyhledávaný producent Kenny Beats.

Mr. Curry se objevil také v jeho youtubové show Cave, kde známí hudebníci jednou živý freestyle; epizoda patří s pěti miliony zhlédnutí mezí vůbec ty nejvydařenější. O tom, že se nebojí experimentovat, svědčí i jeho i spolupráci s indie jazzovou formací BadBadNotGood.

P.S.: Co říkáte na jeho poslední singl „Zatoichi“ se slowthaiem?

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1